3 Çocuk Yapana Para Yardımı

E Devlet Çocuk Yardımı

Dünyanın en genç nüfusuna sahip olan ilk üç ülke arasında olan ülkemiz genç nüfusuyla bir çok projelerde başarıyla yer almaktadır.E devlet sisteminde genç nüfus için ayrılmış bir çok hizmet bölümü devlet büyüklerimizin genç nüfusa ne kadar değer verdiğini alenen ortaya koymuştur.Genç nüfus sayesinde bir çok ülke ,vatandaşlarımıza kapılarını açmıştır.

Çocuk Parası Almak

Ülkemiz nüfusu son nüfus sayımında 76 milyon olarak tespit edilmiştir.Ülkemizin nüfusunun 21 milyonunun 15-28 yaş aralığında olduğu göz önüne alındığında genç nüfusun ülke nüfusuna oranı %27 dir.Genç nüfusun %27 olduğu ülkemizde bu genç nüfus sayesinde güçlü bir Türkiye bizleri beklemektedir.Genç nüfusu gören diğer ülkeler kapılarını sonuna kadar ülkemize açmaktadırlar.

Çocuk Teşvik Parası

Son yıllarda vatandaşlarımızın geçim sıkıntısı,yaşam olumsuzlukları,yetersiz konut koşulları gibi belli başlı sebeplerden dolayı aileler de çocuk sayıları hızlı bir düşüşe geçmiştir.Devletimizin politikası genç nüfusun asla azalmaması yönünde gelişmektedirler.Bu yüzden her ailenin çocuk sayılarını tavsiye edici çalışmalar gündeme gelmektedir.Bu neden den nüfus artış hızı düşmektedir , bunu aksine çevirmek için gerekli çalışmalar yapıp çocuk parası sistemi hayata geçecektir.

3 Çocuk Yapana 300 TL Maaş

Son olarak her toplantısında,her konuşmasında üç çocuk sayısı üzerine vurgu yapan Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan bu konuyu resmileştirip 3 çocuk yapana para yardımı yapılacağını söylemesi üzerine bu konuda çalışmalar hızlandı.Çocuk parası adı altında ailesinde 3 çocuk yapana Avrupa da bazı ülkelerde uygulanan sistemin getirilmesi karar kılınmıştır.

Çocuk Bezi Yardımı

3 çocuk yapana para yardımı konusunu Sayın Başbakanımızın emri ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığı ortak çalışması ile çocuk parası ayrıntılarını netleştirmek için çalışmalar başlatıldı. Bu ayrıntılar netleştiğinde gerekli basın aracılığıyla resmi gazetede yayınlanıp kanun olarak meclis taslaklarına geçeceği bildirilmiştir.

3 Çocuk Teşvik Parası Alma

Çocuk parası sadece çocuk bakımında kullanmak suretiyle çocuk bezi,çocuk maması gibi ana maddeler de kullanılmak üzere verilmesi görüşülmüştür.Çocuk teşviki için işsizlik fonundan %1 lik bir miktar bu sistem için ayrılacaktır.Çocuk teşviki parası 0-3 yaş çocuklar için mama ve bez yardımı olarak düşünülse de 3-6 yaş için kreş ve eğitim masrafı olarak hayata geçeceği konuşulanlar arasındadır.

Doğum İzni Süresi Uzatıldı

Çocuk teşviki yardımı için düzenlemeler esnasında anneler için verilen 4 ay doğum izninin ,doğum öncesi 2 ay ve doğum sonrası 4 ay olarak düzenlenilmesi görüşülmektedir.Bu şekilde doğum yapan çalışan kadın bebeğini daha düzenli emzirerek sağlıklı bir gelecek için kendi üzerine düşen görevi yerine getirmiş olacaktır.
Related posts

34 thoughts on “3 Çocuk Yapana Para Yardımı

  1. TARIK

    3 oğlum var ben çocuk parası alabilirmiyim

  2. Ecem Naz

    3. Çocuk parası almak için nereye başvurmalıyım?

Leave a Comment