65 Yaş Maaşı Sorgulama

E Devlet 65 Yaş Maaşı Sorgulama

E devlet sistemi  ile hayatımızda büyük bir kolaylık gelmiştir.E devlet sistemi ile tüm vatandaşlarımız kolayca internetten istediği tüm bilgileri sorgulamaktadır.E devlet sistemine giriş için öncelikle 2 TL karşılığında PTT şubelerinden e devlet şifresi almak yeterlidir.E devlet üzerinden 65 Yaş Maaşı Sorgulama işlemi de yapılmaktadır.65 Yaş Maaşı Sorgulama işlemleri hakkında detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

65 Yaş Aylığı Sorgulama

2022 Sayılı kanun gereği ile 65 yaş maaşı alma işlemi de oldukça hızlanmış ve açıklık kazanmıştır.65 yaş maaşı  almak için valilikler /kaymakamlıklardan alınan muhtaçlık belgesi ile il veya ilçenizde bulunan Sosyal  Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuruda bulunulması gerekmektedir.

65 Yaş Maaşına Kimler Başvurabilir

1-Sosyal Güvenlik Kurumundan herhangi bir emekli aylığı almayanlar

2-65 yaşını dolduranlar

3-Herhangi bir sosyal güvenlik kurumu  sağlık güvencesine prim ödemeyenler

4-Valilikler /Kaymakamlıklar tarafından 2022 kanunu gereği muhtaçlık sınırından daha az geliri olanlar

65 Yaş Maaşı İçin Gerekli Evraklar

1-Yaşlılık Aylığı başvuru Formu

2-Forumda bulunan aylık istek dilekçesi

3-Valilik / Kaymakamlıklar tarafından verilen muhtaçlık Belgesi

4-Vukuatlı Nüfus Örneği

 65 Yaş Maaşı Alma Şartları

Başvurusu onaylanıp 65 yaş maaşı almaya hak kazanan vatandaşlarımızdan Ziraat bankası hesap numarası istenecektir.65 Yaş Maaşı ilk ödemesi Ziraat bankasından alınır diğer maaşlar ise PTT şubelerinden alınır.65 Yaş Maaşı Mart-Haziran –Eylül –Aralık Aylarında yılda dört defa üç ay ara ile ödenir.

65 Yaş Maaşı Ödeme Günleri

65 Yaş maaşı almaya hak eden vatandaşlarımız aynı gün büyük sıkıntılara düşmemesi için maaş günleri sıraya konulmuştur.65 Yaş maaşı alma sırası her döneme göre şu şekildedir.

1-Doğum Tarihinin son rakamı 0 – 5 olanlar dönemin 5. Günü ,

2-Doğum Tarihinin son rakamı 1 – 6 olanlar dönemin 6. Günü,

3-Doğum Tarihinin son rakamı 2 – 7 olanlar dönemin 7. Günü,

4-Doğum Tarihinin son rakamı 3 – 8 olanlar dönemin 8. Günü ,

5-Doğum Tarihinin son rakamı 4 – 9 olanlar dönemin 9. Günü Maaşlarını alacaklardır.

 65 Yaş Maaşı Başvuru Formu 
Related posts

7 thoughts on “65 Yaş Maaşı Sorgulama

 1. cemile özdemir

  15 aydır maaşim kesildi alamıyorum ve çok madurum alllah kimseye bizi muhtaç etmesin maaşımın geri verilmesini rıca ediyorum enkısa zamanda benim komşumdur okuması yazması olmadıgı icin tlf numaramız 05412041210 -05423074872bu numaralardan bize ulaşa bilirsiniz gercekten ihtiyacı var adana misis kızıyla kalıyor bazen de öbür cocuklarının yanın da bu maaşla kendi ilaçlarını alıyor ihtiyaçlarını gideriyordu allah için maaşinı geri bagleyın saygılasrımızı arzz ederim

 2. serdar tarun

  Babam yaşlılık maaşı alıyordu, 01.012013 itibariyle kesildi, tekrar başvurduk bir yıl oldu ama hala bir gelişme yok. ne yapabiliriz. bilgileriniz için teşekkür ederim.

 3. polat yirik oğlu

  babam 2009 20012 ye kadar 3 aylık yaşlılık muaşını alıyordu baykurdan dolayı 1 yıldır maaşını alamıyor yeniden muraacat ettik yaşlılık muaşı onaylandı 1 yıllık muaşı ödenecekmi

 4. mustafa taşkıran

  annem ve babamı yaşlılık maaşına yazdırdım 10 ay oldu şimdide geldi eve baktılar aylıkları çıktı ama birikmiş para gelmedi.önceden geliyordu şimdi vakıfa geçtiği için verilmiyormu acaba bilgi verirseniz sevinirim teşekkürer.

 5. rahmi sezer

  birikmiş ödemeleri veaylıklarmı tahsil edemiyorum.tahsil işlemlerini nasıl ve nererden yapabilirh.

 6. giyasettin demir

  65 maaşı ne kadar alıyor

 7. can işliyen

  08 01 2011 tarihinde yaşlılık maaşı için müracaat ettik ama şuana kadar bir sonuş alamadık bakanlık degişmiş deniyor şimdide vakıf müdürlügüne devredilmiş deniyor ordanda sorduk soruşturma aşamasında deniyor kimse net bir bilgi vermiyor nasıl olcak bu siste böyle gitmez lütfen bir bilgi verin hamit cantürk müracaat eden saygılar

Leave a Comment