Abant İzzet Baysal Üniversitesi

 Abant İzzet Baysal Üniversitesi Taban Puanları

Türkiye’de bulunan devlet üniversitelerinin en çok adı duyulanlarından birisi olan bu üniversite; kaliteli ve çağdaş eğitim anlayışı ile yaklaşık olarak 25 yıldır hizmet vermektedir. 1992’den bu yana eğitim popülaritesinde hiçbir şey kaybetmeksizin eğitimine devam eder. Türkiye’nin başkenti ile en büyük şehri arasında yer alan bu merkezi üniversite, konumu itibari ile şehir merkezine 7 – 8 kilometre uzaklıkta yer alır. Bugün geliştirilen ve hayatımızda birçok alanda ki ihtiyaçlarımız doğrultusunda kullandığımız e-devlet sistemi ile de yakından alakadar olarak incelemeler sağlayan Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin bugünkü rektörü ise; Prof. Dr. Hayri Coşkun’dur. Gıda mühendisliği alanında ihtisas yapmış olan rektörümüz, üniversitemizin çağdaş eğitimini desteklemekte ve gelişimi açısından tüm gayreti severek göstermektedir.

Üniversite Taban Puanları 2013

Oldukça geniş ve yeşil bir alanda bulunan üniversite bünyesinde 7 adet fakülte, 4 adet enstitü, 5 adet yüksekokul ile meslek yüksekokulu ayrıca, 7 adet araştırma merkezi bulunmaktadır. 10.000’lerce öğrenciye hizmet veren üniversitemizde fen bilimleri, sağlık bilimleri, sosyal bilimler enstitüleri bulunur. Ayrıca ilahiyat başta olmak üzere, diş hekimliği, fen-edebiyat, iktisadi ve idari bilimler, tıp ve eğitim fakülteleri bulunur.

 Abant İzzet Baysal Üniversitesi İletişim

Öğrencilerine, kendi evlerinde yaşıyormuşçasına alternatif sunarak yurt tahsis eden Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin yerleşke içerisinde yer alan öğrenci yurdu 2 adet bina olmak üzere 4 bloktan oluşur. Ve yurt genelinde 1150 ye yakın öğrencimiz hizmet almaktadır.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi İçinTıklayınız.
Related posts

Leave a Comment