Acıbadem Üniversitesi

Acıbadem Üniversitesi Taban Puanları

İstanbul Anadolu yakasında bulunan acıbadem üniversite 18 mayıs 2007 yılında kurulmuştur. Üniversite tür olarak bir vakıf üniversitesidir ve bu alanda hizmet verir. Ancak genel olarak bakıldığında içerisinde okuyan birçok öğrencisini %50 ve ya %100 burslu okuması ile eğitime de ciddi anlamda katkı koyar. Üniversite bünyesinde fen edebiyat fakültesi ( psikoloji, moleküler biyoloji ve genetik ) mühendislik fakültesi ( bilgisayar mühendisliği ve endüstri mühendisliği ) İktisadi ve idari bilimler fakültesi iletişim fakültesi bulunuyor.

Üniversite Taban Puanları 2013

Ayrıca üniversite içerisinde çok iyi olan ve Türkiye’nin sayılı tıp fakültelerinden olan acıbadem üniversitesi tıp fakültesi bünyesinde de beslenme ve diyetetik bölümü fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü hemşirelik bölümü sağlık yönetimi bölümü ve spor bilimleri bölümü bulunuyor. Genel anlamda çok büyük bir üniversite olmamasına rağmen her geçen gün ilerleyen bir yapısı bulunmaktadır.

Acıbadem Üniversitesi İletişim

acıbadem üniversitesinin rektörü olan Prof. Dr. Necmettin Pamir kendi üniversitelerinin özellikle tıp alanında Türkiye’deki en iyi üniversite olduğunu belirtiyor. Ayrıca üniversite içerisinde bulunan lüks yurtlarda da öğrencilerine barınma şansı veriyor. Yurtlarda ortalama 1 ve ya 2 kişilik olan odalarda duş tuvalet televizyon gibi özellikler bulunuyor. Bu özelliklerin dışında genel olarakta yemekhanesinde çıkan güzel yemekleri ve öğlen ve akşam yemekleri ile birlikte öğrencilerinin yemeğe para vermesini engelliyor ve hizmet açısından da E-devlet ile birlikte çalışıyor.

 

Acıbadem Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment