Açıköğretim Sınav Sonuçları

2014 Açıköğretim Sınav Sonuçları

Açık öğretim sınav sonuçları 1 Ekim 2012 tarihinden itibaren açıklanmış bulunmaktadır. Birçok kişinin beklediği sınav sonuçlarını öğrenebilmek için adayların ilgili kurumun resmi web adresine TC kimlik numaraları ile giriş yapmaları gerekmektedir.

2015 Açıköğretim Sınav Sonuçları

Yapılan açık öğretim sınavında geçer not 50 puan olarak belirlenmektedir. Üniversite düzeyinde gerçekleştirilen bu sınav ile iktisat, işletme fakültelerinden sınıf geçebilmek için adayların en az 50 puan alması gerekmektedir. Uzaktan eğitim sistemi ile öğrenim yapan fakültede ara sınav ve bütünleme sınavı olmak üzere iki ayrı sınav bulunmaktadır. Bu sınavlardan alınan notlar 100 üzerinden değerlendirilmektedir. Yapılan sınavlarda ise ara sınav notunun %30’u bütünleme sınavının %70’i alınarak iki puanın toplamı sınıf geçme notunu yansıtmaktadır.

Açıköğretim Sınav Yerleri

Bu puanın da en az 50 puan olması gerekmektedir.  Yani bu durumda yapılan sınavlarda bütünleme sınavından alınan notlar önemli bir yer tutmaktadır.  Açık öğretim sınav sonuçlarını öğrenmek isteyenlerin ilgili kurumun resmi web adresine TC kimlik numaralarıyla giriş yapmaları yeterli olacaktır.

Açıköğretim Sınav Tarihleri

Bunun yanı sıra çeşitli hizmetlerin de sağlandığı web adresinde daha önce çıkmış sorular, e-kitap hizmetleri, ders yayın saatleri, büro hizmetleri ile ilgili bilgiler de verilmektedir.  Uzaktan eğitim sistemi ile öğrenim yapan fakülte ile çeşitli meslek gruplarından üniversite diploması almak mümkündür. Bunun yanı ilgili internet adresinde her şehre ait açık öğretim bürolarının açık adres ve telefon numaraları da verilmektedir.

Açıköğretim Sınav Soruları

Birçok açıdan insanların tercih ettiği bu öğretim şekli ile üniversite mezunu olmak mümkündür. Yapılacak sınavlar ile ilgili sınav takvimi ve çeşitli etkinlikler için belirlenen tarihler de yine web adresinde yayınlanarak öğrencilere kolaylık sağlanmaktadır Açık öğretim sınav sonuçlarını öğrenmek için pek çok öğrencinin aynı zamanda sistemi kullanması üzerine sistemde sorun oluşmuş bu nedenle de sınav sonuçlarına ulaşmak mümkün olmamıştır.

Açıköğretim Sınav Sonuçları 2015

Sınav sonuçları öğrenmek için öğrencilerin TC kimlik numaralarıyla sisteme giriş yapması gerekmektedir.  Bunun yanı sıra öğrencilerin sahip olduğu öğrenci kimlik numarasıyla da sistemde oturum açmak mümkün olmakta ve çıkmış soruları veya çeşitli bilgileri kurumun ilgili web adresinde bulabilirsiniz.
Related posts

Leave a Comment