Adalet Bakanlığı

Adalet Bakanlığı Memur Alımı

Adalet bakanlığının başında şuan Sayın Sadullah Ergin yer almaktadır. 1964 senesinden Hatay’da dünyaya gelen bakan ilk ve orta okulu Hatay’da okumuştur. Daha sonra Uludağ üniversitesinin İktisadi Sosyal Bilgiler Fakültesinde bir sene okuduktan sonra 1983 senesinde Ankara Üniversitesine Hukuk Bölümüne girmiş ve 1987 yılında mezun olmuştur. 1 Mayıs 2009 yılında ise; Başbakanın açıklaması üzerine Adalet Bakanlığına getirtilmiştir. Adalet bakanı ceza ile özel hukuk arasında meydana gelen tüm kanunların işlemesini sağlamaktadır. Hükümlü insanların ve tutuklu olanların okumasında ve hayata kazandırmak için çalıştırılmasını işler.

Adalet Bakanlığı İletişim

Ceza alan mahkumlara suçluluk duygusu yaşatmak yerine daha çok topluma daha çok faydası olacak konuma getirecek işler yapılmaktadır. Barınmasından, yemesine, içmesine, çalışmasına kadar tam bir düzen içerisinde gerekeni yapmak zorundadır. Kanunların düzenlenmesinde, kurulmasında ve öngörülen tüm mahkemelerin açılmasına, ceza vermesine, ıslah edilmesi gereken kurumlara kadar gözetimini yapan, bunları düzenleyen ve geliştiren bir görevi vardır. İsminden anlaşıldığı gibi bir ülke içerisinde adaleti yerine getiren ve bunun denetimini sağlamasından sorumludur. Kurulmuş olan mahkemenin bir sebepten dolayı kaldırılması ya da yargılanan konumunun değiştirilmesinde Hakimler ve ayrıca Savcılar kuruluna teklifte götürmektedir. Avukatlık için izin verilen belgeyi onaylamaktadır. Noterliklerin kurulmasında birinci görevi üstlenir. Ayrıca bu iki ayrı meslekte olan kişilerin denetimini sağlamaktadır. Adli olan sicilin tutulması alanında tüm ilgili olan hizmetleri yürütmesinde işlevi vardır.

 

Adalet Bakanlığı Adresi

Adalet bakanlığı ülke içerisinde her türlü yasal olan işlemleri sağlaması görevini üstlendiğinden dolayı oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra adalet hizmetleri alanında yabancı ülkeler arasında olan tüm işlerin yerine getirmesini işler. Ayrıca Adli Tıp olan müessese ile ilgili olan tüm işlemler buraya aittir. Gerekli olan her türlü araştırmanın yapılması, hukuki olan işlerin düzenlenmesini sağlamak ve bu konularda görüşlerini beyan etmek gibi görevleri vardır. İcra, iflas, infaz gibi işlemlerin yürütülmesi, düzenlenmesi dirlik sağlanmasının hepsi adaletin işidir. Kanunlar içerisinde gerekli olan tüm diğer görevlerin yerine getirmesinde tek devreye giren bakanlıktır. Bu konuda daha detaylı bilgi almak ve sıcağı sıcağına her türlü haberleri öğrenmek için e-devlet sitesine giriş yapabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Atamaları

Adalet bakanlığı başkent yani Ankara’nın tam merkezi olan Kızılay’da yer almaktadır. Her türlü bilgi ve iletişim için binasına giderek detayları öğrenebilirsiniz. Online sitesi sayesinde raporlar, afişler, dilekçe yazılımı gibi işinize gerekli olan bilgilerin anında öğrenilmesi büyük kolaylıktır. Bu site içerisinden Sadullah Ergin hakkında daha detaylı bilgiler almak ve yaptığı etkinleri takip edebilirsiniz. Çok uzun seneler olmasa bile ülkeye adaleti getirme konusunda ciddi çalışmaları yer almaktadır. Ülkenin huzuru ve kalkınması için sürekli hareket halindedir. Adalet alanında işlenen tüm gerçekleri durmaksın konferanslar ile işlemektedir. Yargı reformu, hukuksal işleyiş ve daha fazlasına ulaşmak için hemen online site içerisine giriş yapmalısınız.
Related posts

One thought on “Adalet Bakanlığı

  1. Adnan Erdoğan

    Çok şaşıyorum Ağustosun 13 ünde boşalan noterliklere neden hala atama yapılmadığını çok merak ediyorum.Neden çalışanları zor durumda bırakıyorsunuz 6 ay oldu Hala noterliğe noter ataması yapılacak Çokmu zor noter atamasıyapmak veya bunlarla artık hiç kimse ilgilenmiyormu. Çalışanları neden zordurumda bırakıyorsunuz.

Leave a Comment