Adana Orman Bölge Müdürlüğü

Adana Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alımı

Ülkemizin belki de en sıcak yöresi Adana olduğu için en çok orman yangınlarından biri de bu bölge de gerçekleşir. Bu yüzden bu bölge de meydana gelen orman yangınlarında yapılması gereken en önemli şey iyi bir çalışma olması gerekir. Gerek yangın esnasında hızlı müdahale gerek ise de yangının önceden çeşitli denetimler ile engellenmesi bu konu da dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alır. Ancak tabi ki bu türden konular göz önüne alındığın da Adana orman işletme müdürlüğünün yaptıkları da çok büyük bir önem taşımaktadır.

Adana Orman Bölge Müdürlüğü Misafirhanesi

Adana orman işletme müdürlüğü bir yangın esnasında eğer ihbar çok hızlı bir şekilde gelir ise en kısa sürede müdahale etme imkanı yaratır ve bu imkan da doğrultusunda bütün araçlarını kullanır. Ayrıca mühendisleri ve idari kadrosu ile bu türden konulara en iyi nasıl müdahale edileceği de bilinir. Bunun için müdürlük hem kendi elemanlarını hem de bölge halkını sürekli olarak bilgilendirerek onlarında bu türden olumsuz durumlarda müdürlüğe destek vermesini sağlar.

Adana Orman Bölge Müdürlüğü İletişim

Adana Orman İşletme Müdürlüğü ayrıca son veriler ile 100 bin dönümlük bir ormanlık araziye de ulaştığı için de büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü bu sayı çok ciddi bir sayıdır ve ülkemizde de çok az yerde bulunmaktadır. Bunun da yanında tarım alanlarının korunması için de çok çaba da harcar.
Related posts

Leave a Comment