Adıyaman Orman İşletme Müdürlüğü

Adıyaman Orman İşletme Müdürlüğü Personel Alımı

Adıyaman Orman İşletme Müdürlüğü son yıllarda özellikle bazı tarım alanlarının daha da verimli kullanılması ve ormanlık arazilere ekim yapılmaması için çok çaba sarf eder. Orman işletme müdürlüğünün verilerine göre bölge de ormanlar ile ilgili temel de karşılaşılan en temel iki büyük sıkıntı bulunmaktadır. Birinci ormanlıkların yakacak amaçlı sürekli olarak kesilmesi ikincisi ise ormanlık arazilerde yasak olmasına karşın tütün ve mahsullerinin yetiştirilmeye çalışılmasıdır.

Adıyaman Orman İşletme Müdürlüğü Misafirhanesi

Bu iki sıkıntı ile boğuşan müdürlük de bu konuda gerekli işlemlerin yapılması için ellerinden geleni yapmaya çalışmaktadır.Son yıllarda özellikle Adıyaman da bulunan ormanlık arazilerin sürekli olarak denetlenmesi sistemine geçilmesi ile birlikte bu türden bir sıkıntı ile karşılaşıldığında yapılması gereken en önemli özellik iyi bir ekip oluşturması olur. Bu da Adıyaman orman işletme müdürlüğü tarafından en iyi şekilde oluşturulmuştur.

Adıyaman Orman İşletme Müdürlüğü İletişim

Özellikle tütün yetiştiriciliğinin güvenlik güçleri ile birlikte ortak bir çalışması ile birlikte önüne büyük oranda geçilmesi ve son yıllara göre nerede ise yarı yarıya düşürülmesi ise çok önemli bir faktör olarak gözüküyor.Son yıllarda da sadece bu değil aynı zaman da ormanlık arazilerin de sayısının çoğalması için uğraşan Adıyaman orman işletme müdürlüğü bu yıl ki hedefini 10 bin dönümlük araziyi ormanlık araziye çevirmek için koymuştur. Özellikle son yıllarda da bu açıdan birçok önemli adım da atılmış ve yapılmıştır.
Related posts

Leave a Comment