Adıyaman Üniversitesi

 Adıyaman Üniversitesi Taban Puanları

İlk kuruluşu itibari ile İnönü Üniversitesi’ne bağlı olarak 1983 yılında Meslek Yüksekokulu olarak adını duyurmuştur. Daha sonrasında gelişen eğitim kriterleri doğrultusunda kendini geliştirerek 3 ana fakülte, 1 adet yüksekokul ve 4 adet Meslek Yüksekokulu’nu da bünyesine dâhil etmiştir. Bugün on binlerce öğrenciyi eğitim alanının çatısı altında toplayan üniversitemiz 2006 tarihinde yürürlüğe girerek, eğitimde başarı anlayışını tüm öğrencilerine empoze etmiştir.

Üniversite Taban Puanları 2013

E-devlet alanında faaliyet değerlendirmeleri bulunan üniversitemizin resmi internet adresinde bulunan otomasyon ile birlikte birçok yönlendirmeye ulaşılabilmektedir. Gerek kendi eğitimine, gerekse eğitim çatısı altında bulunan her öğrencinin eğitim sevgisine ve hakkına saygı duyan Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Adıyaman Üniversitesi’nin rektörlüğünü yıllardır başarı ile sürdürmektedir. En tercih edilen ve kendisini en çok geliştiren devlet üniversitelerinden birisi olan Adıyaman Üniversitesi’nin bünyesinde devlet konservatuarı olmak üzere; diş hekimliği, eczacılık, eğitim fakültesi, güzel sanatlar, mühendislik ve tıp fakültesi, yabancı dil, turizm ve seyahat işletmeleri, sağlık meslek yüksekokulu gibi bölümler bulunmaktadır. Bunların haricinde de bazı bölümlerde eğitim veren üniversite, araştırma merkezleri ile de oldukça geniş bir kitleye hitap ederek, eğitimde sağlam katların çıkılmasına kaynaklık eder.

 Adıyaman Üniversitesi İletişim

Ailelerinden ve kendi sosyal çevrelerinden uzak bir şekilde eğitim alan öğrencilerimizin cinsiyet farkı gözetmeksizin barınma gereksinimlerini fazlası ile karşılayan yurtları da mevcut olan üniversitemiz, toplamda 1700’e yakın öğrenciyi bünyesinde bulundurmaktadır.

 

Adıyaman Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment