Adnan Menderes Üniversitesi

Adnan Menderes Üniversitesi Taban Puanları

Ülkemizin en sevilen illerinden birisi olan Aydın’da yer alan ve sosyal hayattan uzaklaşmamanızı sağlayan en kaliteli eğitim sistemine hâkim olan üniversitemiz, 1992 yılından itibaren Kepez mevkiinde eğitim hizmetine devam etmektedir. Ana öğrenim dili olarak Türkçe eğitimin hâkim olduğu üniversitede bulunan birçok araştırma laboratuvarları sayesinde e-devlet sistemi ile de birçok farklı çalışma yürütülmüş ve değerlendirme sağlanmıştır.

Üniversite Taban Puanları 2013

Ülkemizde seçkin devlet üniversiteleri arasında yer alan Adnan Menderes Üniversitesi’nin kapasitesi eğitim açısından oldukça geniş bir yelpazededir. Rektörlüğünü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu’nun üstlendiği üniversitemiz akademik birimleri ile ön plana çıkar. Bugün 3 adet enstitü, 11 adet fakülte, 1 adet devlet konservatuarı, 6 adet yüksekokul ve 17 adet meslek yüksekokulu, 18 adet araştırma ve uygulama merkezi ile oldukça geniş kapsamlı ve yüksek düzeyde eğitim kriterli bir üniversitedir. Üniversite genelinde yer alan 16,766 lisans(4 yıllık), 14,636 ön lisans(2 yıllık) ve 1720 kişilik yüksek lisans sayısı ile toplamda 33,122 öğrenciye eğitim sunmaktadır. İktisat, iletişim, turizm, ziraat ve veterinerlik fakültelerinde ihtisas görmek isteyen öğrencilerin tereddütsüz tercih ettiği eğitim kurumudur.

 Adnan Menderes Üniversitesi İletişim

Konumu ve yerleştirilmesi itibariyle ulaşım zorluğu söz konusu olmayan Adnan Menderes Üniversitesi’ne şehir merkezinden birçok halk otobüsü ile ulaşım sağlamanız mümkündür. Ayrıca bulunulan noktadan üniversitemize ulaşımını kendi araçları ile sağlamak isteyenler, Kepez mevkiinde merkezde bulunan okulumuza rahatlık ile ulaşım sağlayabilmektedirler.

 

Adnan Menderes Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment