Afyon Kocatepe Üniversitesi

 Afyon Kocatepe Üniversitesi Taban Puanları

3 Temmuz 1992 yılında kurulan Afyon Kocatepe Üniversitesi kaliteli eğitim ve öğretim hizmetine resmi olarak 10 Kasım 1992 tarihinde başlamıştır. 2011 yılının kayıtlarında yer alan bilgilere istinaden; üniversite bünyesinde 13 fakülte, 3 enstitü, 5 yüksekokul, 1 devlet konservatuarı ve 15 adet meslek yüksekokulu ile 10,000’lerce öğrencinin eğitim almasına katkıda bulunmaktadır. Atatürk Üniversitesi Biyoloji bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Prof. Dr. Mustafa Solak rektörlüğünde eğitim hizmetine aksaksız bir şekilde devam etmektedir.

Üniversite Taban Puanları 2013

Türkiye’de tercih edildiği gözle görülen bölümlerden olan diş hekimliği, eczacılık, mühendislik, tıp, turizm ve veterinerlik gibi fakültelerin bulunduğu üniversitede birçok enstitüde bulunmaktadır. Eğitim, fen bilimleri, güzel sanatlar, sağlık ve sosyal bilimler enstitülerinin bulunması kurumu daha büyük ve daha kapsamlı bir eğitim anlayışından yana olduğunu gözler önüne sermektedir. Özellikle son süreçte e-devlet alanında yapılan birçok araştırma ve incelemenin sunumunun yapılabildiği de aşikâr olmaktadır. Böylesine bir eğitim disiplinine sahip olan bir üniversite olan Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin birçok idari birimi de bulunur. Personel işleri ve öğrenci işleri bakanlığı başta olmak üzere daha birçok kontrol mertebesine bağlılığı bulunan üniversitemiz, eğitim ve yaşama ait hiçbir konuda aksaklık yaşanmaması için gerek tüm hizmeti üstün nitelikler ile sağlamaktadır.

 Afyon Kocatepe Üniversitesi İletişim

Özellikle dış illerden gelen öğrencilere öğrenim hayatlarında en büyük kolaylığı yurt ve barınma alternatifi ile sağlarlar. Bu yurtlarda sınırsız alternatiflerin bulunması ile sosyal hayatında arka plana atılmaması sağlanarak 2,700 öğrenciye yurt ve barınma imkânı sağlanır.

 

Afyon Kocatepe Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment