Afyon Müftülüğü

Afyon İl Müftülüğü

Afyon il müftülüğü şuan görev başında Sayın M. Hakkı Özer yer almaktadır. 3 Ekim 1997 yılından itibaren Afyon ilinde uzun yıllar görev yapmaktadır. Çok başarılı ve azimli olduğundan dolayı, hayatı boyunca okumuş ve çalışmıştır. Afyon halkına din açısından birçok ders imkânı sağlamaktadır. Çok uzun yıllardır Afyon’da olması halkın kendisini benimsediğiniz göstermektedir. Kur’an-ı Kerim okuma yarışması başlatarak hayırlı işlere imza atmaktadır. Suriye’ye yardım eli uzatarak örnek bir davranış göstermiştir.

Afyon Müftülüğü Hutbeler

Afyon il müftülüğü, fedakâr ve çalışkanlığı ile birlikte halka dini alanda birçok öğrenme imkânı vermiştir. Personeli ile birlikte beraber hareket ederek toplantılar gerçekleştirmektedir. Umreye gitmek isteyen halka duyurular ile haberdar etmektedir. Bir takım etkinlikler düzenleyerek herkesi mutlu etmektedir. Hadis yarışması yapılarak gibi faaliyetler yaparak din alanında herkesi yönlendirmektedir. Müslümanların kendi dinini yaşaması, yaşatması, anlaması ve anlatabilmesi için her türlü imkânı sağlıyor. Kur’an-ı Kerim dinletisi gibi sürekli aktif durumdadır.

Afyon Müftülüğü Münhal Kadrolar

Kandil gibi ve Ramazan ayı özel gece ve günleri devamlı olarak kutlamalar ile hatırlatmaktadır.Afyon il müftülüğü binası Çağlayan Mahallesi Oruç Sokak No:15 03450 Başmakçı Afyon adresine giderek tüm faaliyetlerden haberdar olabilirsiniz. Halkın beklediği ve istediği gibi birbirinden güzel ve bilgilendirici faaliyetler herkesin memnun kaldığı anlaşılmaktadır. Bazı faaliyetler devamlı yapılmaktadır. Kur’an-ı Kerim, Fıkıh, Arapça, Hafızlık, Hadis, Tefsir gibi dersler için büyük özveride bulunarak çalışılmaktadır.

 

 

Afyon Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment