Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü

Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü Misafirhanesi

Ülkemizin en önemli orman işletme müdürlüklerinden olan Afyonkarahisar orman işletme müdürlüğün de birçok faaliyet yürütülmektedir. Kurum geçtiğimiz günlerde özellikle yeni boş ve kurak arazileri ağaçlandırma çalışmaları yaparak doğaya ciddi katkılar sunmuştur. En son yıl ki veriler üzerinden bakıldığında özellikle 70 bin dönüm civarında bir arazi afyon ilinde bulunmaktadır. Bu büyük oranda ki ormanlık araziler sayesinde de özellikle insanlar doğa ile tanışma fırsatı elde etmiştir.

Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü Personel Alımı

Afyonkarahisar orman işletme müdürlüğünün yaptıkları faaliyet arasında araç filolarını genişletmekte vardır. Özellikle ağır ve arazi araçlarının sayısını bölgedeki diğer illerin orman işletme müdürlüklerinden çok ileri bir boyuta taşımıştır. Ayrıca genel olarak birçok yerde sürekli olarak karşılaşılan kaçan ağaç kesme işlemleri de bu açıdan önlenmeye başlamış bir durumdur. Bunun ile birlikte artık birçok kişi özellikle de köyde yaşayan kişiler bu konuda önemli bir eğitimden geçmişlerdir.

Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü İletişim

Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde ormanlık arazilerin bulundukları köyleri gezerek buralarda köylüleri bilinçlendirmiş ve kaçak ağaç kesme gibi işlemlerin ne gibi sonuçlar doğruracağı, zararlarının ne olduğu ve maddi yaptırımlarının neler olduğu üzerine insanları bilinçlendirmişlerdir. Bu konuda ayrıca ormanlık büyük arazilere çeşitli görevliler alarak bu alanların daha da güvenli hale gelmesi için çok fazla çaba sarf etmeye başlamıştır. Bu açıdan da bakıldığın da özellikle yapılması gereken ise daha da bilinçlenmek olmaktadır.
Related posts

Leave a Comment