Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Taban Puanları

Rektörlüğünü 1969 doğumlu olan Prof. Dr. İrfan Aslan’ın yapmış olduğu Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi 2007 tarihinde kurulmuştur. Birçok fakülte, enstitü ve yüksekokulun dâhil olması ile birlikte, adı değişmiş ve 2008 yılı itibarı ile yeni okul ve eğitim sistemi ile hizmete dâhil olmuştur. Bugün hala eğitim görülen birçok fakülteyi, meslek yüksekokulunu, enstitü ve araştırma merkezini bünyesinde bulunduran bu üniversitede eğitim, fen-edebiyat, iktisadi ve idari bilimler, eczacılık, doğa bilimleri, İslami bilimler fakülteleri ile eğitim ve öğretim sağlamaktadır. Ayrıca binlerce öğrenci spor, hayvansal üretim, turizm ve otelcilik ve yabancı diller yüksekokullarında da eğitimlerini sağlamaktadırlar.

Üniversite Taban Puanları 2013

Türkiye’nin dört bir yanında eğitim kalitesini yüksek tutmak için geliştirilen tüm faaliyetler, Türkiye’nin bir diğer ucunda yer alan bu üniversitede de geçerlidir. Disiplinli ve ileriye dönük, modern eğitim anlayışı ile binlerce öğrenciye eğitim veren kurumda en temel hedef gerek öğrenim gören öğrencilerin gerekse bölge halkının kalkınmasını sağlamaktır. Farklı konularca ticari mantaliteden uzak bir sistem ile çağdaş eğitim teknolojileri ile öncü olabilecekleri bir zirveye gelmektir.

 Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi İletişim

Ayrıca üniversite kadrosunda olan öğrendiler tıpkı e-devlet hizmetinde olduğu gibi kendilerine ait bilgiler ile otomasyon hizmetinden faydalanabilmektedirler. Bu otomasyon ile merak ettikleri ve gerçekleştirilmesi gereken birçok işlem gerçekleşmektedir. Verdikleri eğitimden ziyade, eğitime verdikleri değer işle ön plana çıkma çabasına girmişler ve bu alanda da başarı sağlamışlardır.

 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment