Ağrı Müftülüğü

Ağrı İl Müftülüğü

Ağrı il müftülüğü şuan görev başında Sayın İzani Turan 27 Aralık 2010 yılından itibaren Afyon ilinde 2 yıl gibi bir süredir görev yapmaktadır. Çok başarılı ve azimli olduğundan dolayı, hayatı sürekli okuyarak, çalışmış değerli birisidir. Ağrı halkına dini açıdan birçok ders ortamı vermiştir. Çok uzun yıllardır Ağrı’da olmasa bile halkın kendisini benimsediğini göstermektedir. Kur’an-ı Kerim okuma yarışması gibi hayırlı işlere imza atmıştır. Suriye’ye yardım eli uzatarak örnek bir tavır sergilemiştir.

Ağrı Müftülüğü Hutbeler

Ağrı il müftülüğü, azmi, çalışkanlığı ve özverili oluşu ile birlikte halka dini alanda birçok öğrenme imkânı sunmuştur. Personeli ile birlik ve beraber hareket ederek toplantılar yapmıştır. Umreye gitmek isteyen halka bilgi verici duyurular sağlamıştır. Bir takım etkinlikler düzenleyerek herkesi sevindirmektedir. Hadis gibi birçok yarışma yaparak din alanda faaliyetlere herkesi yönlendirmektedir. Müslümanların kendi dinini yaşaması için her türlü imkânı sağlıyor. Kur’an-ı Kerim dinletisi gibi sürekli aktif faaliyetlerde bulunmaktadır. Kandil ve Ramazan gibi özel gece ve günleri devamlı olarak kutlamalar ile hatırlatmaktadır.

Ağrı Müftülüğü Münhal Kadrolar

Ağrı il müftülüğü binası Fatih Mahallesi Kanuni Caddesi Pınar Sokak No:5 Merkez/Ağrı adresine giderek tüm faaliyetlerden detaylı bilgi alabilirsiniz. Halkın beklediği ve istediği gibi birbirinden güzel ve bilgilendirici faaliyetler herkesin memnun olduğu bir durumdur. Sürekli olarak Kur’an-ı Kerim, Fıkıh, Arapça, Hafızlık, Hadis, Tefsir gibi dersler için büyük fedakârlıkta bulunarak çalışılmaktadır.

 

Ağrı Müftülüğü İçin Tıklayınız.

 
Related posts

Leave a Comment