Ahi Evran Üniversitesi

Ahi Evran Üniversitesi Taban Puanları

Eğitiminin temelinin 60’lı yıllara dayandığı Ahi Evran Üniversitesi, her geçen gün artan akademik yeterliliği ve eğitim seviyesindeki zirveli sayesinde 2006 yılından itibaren üstün nitelikte eğitim ve öğretim sağlamak durumundadır. Toplamda 17000 öğrenciye eğitim sağlayan bu üniversitenin rektörlüğünde Prof. Dr. S. Kudret Saylam görev almaktadır. Kurulum itibari ile Kırşehir’de yer alan okulumuzun asıl dağılımı farklı 9 yerleşkeye yayılmış durumdadır.

Üniversite Taban Puanları 2013

Özellikle e-devlet alanında aktif faaliyetler sürdüren üniversite bünyesinde 7 adet fakülte, 3 âdet enstitü, 4 adet yüksekokul, 5 adet meslek yüksekokulu, 4 araştırma ve uygulama merkezi mevcuttur. Eğitimin en üst kalite nitelikleri ile paylaşılması adına tam olarak 590 a yakın uzman personel tahsis edilerek, üniversitede bölümlerine göre görevlendirilmiştir. Eğitim fakültesi başta olmak üzere, fen ve edebiyat, iktisadi ve idari bilimler, ziraat, tıp, mühendislik, mimarlık ve güzel sanatlar fakülteleri bulunan üniversite; aynı zamanda pek çok enstitü ve yüksekokul ile de birçok mezun vererek bölüm mezunlarını kariyerleri noktalarda gözlemleyebilmektedir.

Ahi Evran Üniversitesi İletişim

Ayrıca bölümlerini başarı ile t amamlayan ve mezun olma unvanını hak kazanan öğrenciler üniversitemizin pedagojik biçimlenme programına başvuru sağlayarak, ihtisasının öğreticilik mertebesine ulaşma hakkını da elde eder.Sizlerde Ahi Evran Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yakınları olarak yahut üniversitemizi hedef alan öğrenci adayları olarak tüm gelişmeleri, faaliyet ve gerçekleşecek uygulama detaylarını resmi internet sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.

Ahi Evran Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment