Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı  Memur Alımı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sayın Fatma Şahin göreve 6 Temmuz 2011 tarihinde atanmıştır. Şahin 20 Haziran 1966 senesinde Gaziantep’te dünyaya gelmiştir. Kendisi evli ve aynı zamanda iki çocuk annesidir. Göreve geldiği günden itibaren sürekli çalışan ve aile hakkında insanların huzurunu sağlayan önemli bakanlar arasındadır. İlk, ortaokulu ve lise yıllarını Gaziantep’te okuyan Şahin 1983 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesinin Kimya bölümüne girerek 1987 yılında mezun olarak Gaziantep’te özel bir sektörde işe başlamıştır. Siyasete atılması ise; 2001 senesinde Gaziantep’in Adalet ve Kalkınma Partisinin kurucu üyesi olarak adım atmıştır. 2011 senesinden itibaren Aile ve Sosyal Bakanı olarak görev alarak burada düzeni, dirliği sağlamaktadır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı  İletişim

Sosyal anlamda hizmetlerin sağlanması, bu kurumlara yardımlar ilişkin ulusal olarak düzeyde politikaları geliştirmek ve uygulamaktır. Adından anlaşılacağı gibi aile düzenin korunmasında, değerlerin gelecek olan nesillere en iyi şekilde taşınmasını düzenleyen bir birimdir. Özelliklede sosyal anlamda ve kültürel olarak tahrip olmaya başlayan tüm ulusal değerleri aynı şekilde geleceğe doğru taşınması için çalışmaktadır. Aile bir toplum içerisinde adeta küçük bir devlet gibidir. Herkes kendi devletini sağlam bir şekilde ayakta tuttuğu takdirde toplumun düzeni bozulmadığı gibi sağlam bireyler meydana gelir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı  Adresi

Bu yüzden aile refahına son derece önem veren aile bakanı sosyal hizmet konusunda her türlü yardımı düzenleyerek toplum içerisinde huzurlu ortam meydana getirmektedirAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına dair daha detaylı bilgileri edinmek için e-devlet sitesinden öğrenebilirsiniz. Bu sitede Bakan Şahin’in neler yaptığı, yakın zamanda nerelere gittiği ve aile adına sosyal olarak yürüttüğü tüm faaliyetlerini takip edebilirsiniz. Çok yakın zamanda Uşak ilinde sosyal hizmetler grubunda yer almıştır. Ayrıca özel günlerde bayram gibi kutlanması gerekli olan zamanlarda tüm halkının yanında yer almaktadır. Bunun yanı sıra online sitesinde özel eğitim merkezlerinin yeni bir döneme imza attığını kendisi yer alarak göstermiştir. Bunun ötesine ülkemizde kadına yönelik olan şiddete karşı ailenin korunması için din görevlilerinin katkısı ile bir imza atılarak bu gibi durumların olması önlenmektedir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı  Atamaları

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görüldüğü gibi toplumda aile adına olabilecek her türlü huzurun sağlanması, refahın getirilmesi konusunda canla başla çalışılmaktadır Çocukların korunması, kadına olan şiddetin kalkması ve en önemlisi engelli kişilerin eğitilip topluma kazandırılması için sürekli itinalı bir şekilde özel merkezler açılmaktadır. Online sitesinden çocuklara yapılan hizmetler, engelli ile yaşlılara hizmet, kadının bulunduğu nokta ve sosyal yardımlar açısında görevlerini fazlasıyla yerin getirmektedir. Bunun ötesinde güncel olan her türlü bilgi ve haberi siteden takip etmek mümkündür. Ulusal Aile fotoğraf yarışması gibi etkinlikleri, genel olan atamaların sonuçlarına kadar öğrenebileceğiniz bilgileri siteden rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Aile bakanı bir toplumun gerekli olan düzenini ve huzurunu sağlaması açısından önemli bir rol oynar.
Related posts

Leave a Comment