Akdeniz Üniversitesi

Akdeniz Üniversitesi Taban Puanları

Bünyesinde bulunan birkaç fakülteyi ve eğitim birimlerini devretme süreçlerinden sonra, fakülte sayısını neredeyse 20’ye yükselten bu üniversite, 1992 yılından bu yana 9 adet olan fakülte sayısını 18 âdete çıkartarak, başarılı bir şekilde mezunlarını vermeye devam etmektedir. Eğitim alanında en başarılı sloganı ile tanınan üniversitenin rektörlüğünü Prof. Dr. İsrafil Kurt cephe yapmaktadır. E-devlet kanalı üzerinde yürütülen birçok pencerede çalışma geliştiren üniversite ‘’ Işık saçan ve toplumu aydınlatan üniversite ‘’olarak tanınmış, misyonundan ve vizyonundan asla ödün vermemiştir. Bu kriterlerde üniversiteyi ülke eğitim, öğretimine destek veren en başarılı üniversiteler arasına yerleştirmiştir.

 Üniversite Taban Puanları  2015

Özellikle geleceğin ufku açık mesleklerini edindiren fakültelerin bulunduğu Akdeniz Üniversitesinde tıp, ziraat, fen ve edebiyat, iktisadi bilimler ve idari bilimler, mühendislik, eğitim, güzel sanatlar, hukuk, su ürünleri, iletişim, diş hekimliği, ilahiyat, turizm ve hemşirelik fakülteleri bulunmaktadır. Her yıl yüzlerce öğrenci bu bölümlerin eğitimlerini tamamlayarak mezuniyetlerini kutlamakta ve başarılı yarınların temellerini atmaktalar.

 Akdeniz Üniversitesi İletişim

Türkiye’nin cenneti olarak nitelendirilen Antalya’da yer alan üniversite, Dumlupınar bulvarında kurulmuş olduğundan şehir merkezine uzak ve hayatı zorlaştıracak niteliklerde değildir. Sahip olunan alternatifler eğitim ve öğretim süresince kişileri okul ve öğrenim psikolojisinden uzak tutmaktadır. Gerekli durumlarda iletişim kurulabilecek numaralara resmi internet sayfasından ulaşabilmek oldukça kolaydır. Rektörlük ve genel sekreterlik, öğrenci işleri daire başkanlığı gibi bilumum iletişim bilgilerine ulaşarak, dilediğiniz yardımı ve desteği alabilirsiniz.
Related posts

Leave a Comment