Aksaray Müftülüğü

Aksaray İl Müftülüğü

Aksaray İl Müftülüğü;  bugün Aksaray il sınırları içerisinde Büyük Bölcek Mahallesinde yer alan Şehit Mehmet Ali demir caddesinde faaliyette olarak halkına İslami ve İslamiyet’e dair ne varsa en doğru şekilde ileterek yaşayan halkı ibadete sevk eder.  Bekir GÜLCE de yıllardır Aksaray il müftüsü olarak işinin başında olarak tüm bilgilerini verdikleri hizmet ile diğer tüm din kardeşleri ile paylaşmaktadır. Sayın Bekir Gülce’nin müftülük görevi haricinde daha önceden yazmış olduğu birçok yazılı İslami kaynak bulunmaktadır.

Aksaray Müftülüğü Hutbeler

Bunların en başında kronolojik olarak İslam’ın Ekonomik Boyutu, Son Peygamber Hz. Muhammed, İslam’da Aile, Kur’an Mucizesi, Yükselen Değer İnsan Hakları kitapları gelmektedir. Aksaray İl Müftülüğü bünyesinde idareciler, kısım şefleri, daire personelleri, hatip ve müezzin başta olmak üzere birçok çalışan eleman bulunmaktadır. Aksaray il sınırları içersinde kadrolu olarak ibadete açık bulunan 444 adet camii bulunmaktadır. Bu camilerin 225 âdeti ilde bulunan toplam camii sayısıdır. Ve bunun yanı sıra toplam 411 adet imamda burada görev yapmaktadır. İl sınırlarında İmam Hatip Lisesi mevcut olduğu gibi 5 adette kuran kursu bulunmaktadır.

Aksaray Müftülüğü Münhal Kadrolar

Her yıl düzenli olarak hutbe organizasyonunda bulunan ve yoğun huşu, kardeşlik duyguları ile bu hutbeyi gerçekleştiren Aksaray İl Müftülüğü 2013 yılının hutbesini de gerçekleştirmiştir. Ayrıca müftülük bünyesindeki Aile İrşat ve Rehberlik büroları da aile birliğinin korunması ve sorunların çözümünde kişilere destek olarak toplumsal duyarlılık sağlamaktadır.

 

Aksaray Müftülüğü İçin Tıklayınız.

 

 
Related posts

Leave a Comment