Aksaray Üniversitesi

Aksaray Üniversitesi Taban Puanları

İlk kurulduğu tarihlerde Niğde Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan bu üniversite; 2006 yılında fakülte ve yüksekokullar da eklenerek tekrar Aksaray Üniversitesi olarak eğitim vermeye başlamıştır. Eğitim ve önem verdiği en değerli varlık olan insanları, hayata ve yaşadıkları topluma fayda sağlayacak nitelikteki bireyler olarak yetiştirmek en önemli hedeflerindendir.  Bu hedefin en yegâne amacı ise; gerek yaşanan ülkenin, gerekse eğitime tabi olan öğrenci ve öğrenci adaylarının bilimin son bulmayan ışığında kalmaları ve çağdaşlaşmayı gütmektir.

Üniversite Taban Puanları 2013

2011 yılından buyana üniversitenin rektörlüğünü yürüten Prof. Dr. Mustafa Acar öğrencileri ile arasında asla eğitim veren – eğitim alan bir kitle ayrımı gerçekleştirecek diyalog kurmamıştır. Eğitimin zorunluluğunu değil, eğitimin hayatımız için neden gerekli olduğunu izah etmekten mutluluk duyan ve bu sayede binlerce öğrencinin geleceğine ışık tutmuştur. Fakültelerinde görev yapan tüm eğitmenlerin en başarılı vasıflardan seçilmiş kadro oluşu, üniversitenin eğitim alanındaki hassasiyetini gözler önüne sermektedir.  E devlet üzerinde kişisel gerçekleştirilebilen birçok işlem gibi üniversitenin resmi sitesinde de birçok ihtiyaç duyulan öğrenci işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Aksaray Üniversitesi İletişim

Özellikle ülkemizde en çok tercih edilen fakültelerden olan eğitim ve mühendislik fakülteleri başta olmak üzere daha birçok fakülte ve yüksekokul ile birlikte eğitimlerine hala Aksaray sınırlarında devam eden üniversitemiz içerisinde bulunmaktadır. Ayrıca toplum eğitimi hedef alınmaksızın, en küçük topluluk olan aileyi de parçalamadan bütünlük sağlamak adına,  aile danışmanlığı sertifika programı başlatılmıştır.

Aksaray Üniversitesi İçin Tıklayınız.

 

 
Related posts

Leave a Comment