Amasya İl Tarım Müdürlüğü

Amasya İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Türkiye’nin elması ile ünlü olan Amasya ilimizin Amasya İl Tarım Müdürlüğü’ne ait gıda ve hayvancılık sektörü bu kurumun tarım ve gıda konusunda ki büyük ölçüde faaliyetler yaptığını ortaya koymaktadır. Amasya İl Tarım Müdürü olan Cahit Gülbay birçok proje ve şube müdürlüklerinde çalışması olmuş bir kişi olmaktadır.Amasya İl Tarım Müdürlüğü sera inceleme faaliyeti ve birçok tarımla ilgili denetimi ve desteği de yapan bir kurum olmaktadır.

Amasya İl Tarım Müdürlüğü İletişim

Amasya İl Tarım Müdürlüğü kadınların çiftçilik ile ilgili bilgi paylaşımlarına da yön veren bir kurum olduğundan dolayı kadın çiftçiler bilgi ve proje yarışması da düzenlemektedir. Genel olarak tarım, hayvancılık ve gıdayla ilgili merak ettiğiniz her şey internet sitesinde yayınlanmaktadır. Bunun dışında internet sitesinden yerel kurum haberleri ile ilgili de bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz. Topluma katkılı olması açısından kurulmuş internet sitesinden basında biz adlı bölümden son paylaşılmış bilgileri tüm detayları ile öğrenebilirsiniz.

Amasya İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Kısaca gerekli sınavlardan tutunda tüm uygulanacak projelerden önceki tarihlerde öğrenmiş olabileceksiniz. Ayrıca Amasya İl Tarım Müdürlüğü bunun dışında da üreticilere de destek veren bir kurum olarak çalışmalarını yapmaktadır. Unlu mamullerin sağlığa uygun ortama uygun şekilde olmasının denetlenmesinden organik patates, pırasa üretimine kadar her türlü tarım ile alakalı çalışmayı da yapmaktadır. Ayrıca takip etmek isteyenler için de hasat dergisi adı adlı dergi yayınlamaktadır.

 

Amasya İl Tarım Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment