Amasya Müftülüğü

Amasya İl Müftülüğü

Amasya İl Müftülüğü hedefleri doğrultusunda Amasya şehrinde bulunan vatandaşların daha kaliteli bir hizmet görmesi için her geçen gün hizmet kalitesini arttırmakta ve yenilikleri takip etmektedir.Amasya şehrinin il müftüsü eski bir imam olan İsmail İpek’tir. 1957 Çankırı Ilgaz doğumlu olan İpek ilköğrenimini Çankırı Ilgaz İmam Hatip Lisesini daha sonra İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünü bitirmiştir. Almanya Frankfurt Bölgesinde Offenbach Din Görevlisi olarak 6 sene görev yaptı. Daha sonra Zonguldak Devrek Müftülüğü’ne atandı.

Amasya Müftülüğü Hutbeler

Başarılı görevinden sonra Hannover Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşeliği’ne atandı. Yurtdışı görevini tamamladıktan sonra İstanbul İl Müftü Yardımcılığı’na atandı. Buradaki görev hizmetini tamamladıktan sonra Fatih İlçe Müftülüğü görevini yapmıştır. 2011 yılında Amasya İl Müftüsü olan İpek evli ve beş çocuk babasıdır. Müftülük vatandaşlarına pek çok hizmet sunmaktadır. Bu hizmetler; Telefon ile veya bizzat gelerek sorulan dini soruların  cevaplandırılması, e-mail yoluyla sorulan dini soruların  cevaplandırılması, mektup ve faks yoluyla sorulan dini soruların  cevaplandırılması, ihtida İşlemleri, cami dersleri.

Amasya Müftülüğü Münhal Kadrolar

hac ön kayıt ve kesin kayıt işlemleri, umre kayıt işlemleri, dernek, vakıf, kurum ve kuruluşlardan vaaz ve mevlit için camilerin kullanım izni, güneşin doğuşu ve batış vakti öğrenme talepleri ve vekalet yoluyla kurban kesimi pek çok dini hizmeti hızlı bir vatandaşlarımıza iletmekteyiz.Müftülüğe Hacılar Meydanı Mah. Yavuz Acar Cad. Müftülük sitesi NO:50 adresinden ulaşabilirsiniz.Amasya İl Müftülüğü vatandaşlarına pek çok yenilikçi hizmet sunarak dini yönden hizmetin kalitesini arttırmaya devam edecektir.

 

Amasya Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

One thought on “Amasya Müftülüğü

 1. münevver

  hayırlı sabahlar selamunaleyküm hocam

  dua desteğinize çok ihtiyacımız var acil lütfen yardım.
  bitakım zengin ve nüfuz sahibi kişiler sülalacek bizle uğraşıyolar. face şifrelerimizi tespit etmiş yada ettirmiş işte uzuuun sürediz bizim herkesle görüşmelerimizi takibaltonda tutuyollarmış meğer ve telefonlarımızı dinlemeye almışlar dahada ileri gidip EVLERİMİZİ dinlemeye almışlar hemde kaçsenedir bu böyle yapılıyomuş ve hala devam ediyor.

  bu durum korkunç bir suç. ama onların her mevkide adamları var…
  hocam bu durumda dinen netür destek olabiliyosa hepsini sizden rica ediyorum dualar zikirler tesbihler Kuran-ı Kerim’den sureler,hepsini. neolur hocam yardım edin.

  Allaha emanet

Leave a Comment