Amasya Üniversitesi

Amasya Üniversitesi Taban Puanları

2006 yılında resmi gazete yolu ile eğitim ve öğrenime başlamış olan üniversite Amasya’da kurulmuştur.  Birçok yüksekokul ile faaliyet göstererek, eğitim enstitüsü olarak anılmaktadır. Şuan da aktif eğitim hizmetine devam eden Amasya Üniversitesi’nde eğitim, fen ve edebiyat, mimarlık, teknoloji, tıp ve ilahiyat fakülteleri bulunmaktadır.

Üniversite Taban Puanları 2013

Ayrıca sağlık yüksekokulu ve 7 adet meslek yüksekokulu sayesinde binlerce öğrenci mezun ederek, topluma uygun ve yararlı bireyler yetiştirir. Prof. Dr. Metin Orbay rektörlüğünde öğrenim ve eğitimine devam eden üniversitenin ilk amacı ülke gelişimine, kültür seviyesine ve çağdaşlaşma yolundaki mücadelesine destek olmak ve başarı ile yol alınmasını sağlamaktır. Ve ayrıca ülkemizde birçok öğrenci ve öğretim üyesi tarafından tercih edilen, eğitime duyduğu hiçbir değerden taviz vermeyen bu üniversite gerçek anlamda bir eğitim yuvasıdır. Rektörlüğüne bağlı olarak eğitim veren enformatik bölüm, sürekli eğitim ve uzaktan eğitim merkezi, koordinasyon ve pedagojik formasyon birimi, Atatürk İlke Ve İnkılap Tarihi Bölümü ile Türk dili ve yabacı diller bölümleri ile uzun yıllardır eğitim sağlamaktadır.

Amasya Üniversitesi İletişim

E-devlet sitesi üzerinde nasıl birçok gereksinim duyulan ihtiyaç gideriliyor ise; Amasya Üniversitesi resmi internet sitesi üzerinden de E-ders başta olmak üzere birçok hizmet sağlanabilmektedir.Eğitimde kalitenin en olmazsa olmaz kuralı sağlıktır. Yalnızca beden veya yalnızca ruh sağlığının olması yeterli olmadığından her ikisinin de eşit düzeyde elverişli olması şarttır. Bunun için destekleyici birçok aktivite ve spor etkinlikleri düzenlenir.

 

Amasya Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment