Anadolu Üniversitesi

Anadolu Üniversitesi Taban Puanları

1958 senesinde kurulmuş olan Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi uzun yıllar hizmet verdikten sonra Anadolu Üniversitesinin temelini oluşturmuştur. 1982 yılında kesin olarak dönüşen kurum sadece Türkiye’de değil dünyanın sayılı en büyük üniversiteleri arasında yerini alarak ne kadar yenilikçi, dinamik, iyi ve çağdaş olduğunu göstermiştir.

Üniversite Taban Puanları 2013

Eskişehir denilince herkesin aklına üniversite, kültür, bilim ve gençlik kenti olduğu gelmektedir. Kampusun içinde Anadolu Havaalanı da bulunmaktadır. Eğitim ve öğretime çok büyük önem veren ve desteklerini esirgemeyen birçok vakıf ve kuruluş üniversitenin öğrencilerine herhangi bir şekilde karşılık beklemeden burs vermektedir. Çalışmak ve harçlıklarını kazanmak isteyen öğrencilere de eğitimlerinden, derslerinden kalan boş zamanlarını değerlendirmelerini sağlamak için yarım gün partime olarak çeşitli birimlerde iş imkânı sağlanmaktadır. Anadolu Üniversitesi Açık öğretim, Eczacılık, Edebiyat, Eğitim, Fen, Güzel Sanatlar, Havacılık ve Uzay Bilimleri, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat, İletişim Bilimleri, İşletme, Mimarlık ve Tasarım, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Turizm Fakülteleri. Eğitim Bilimleri, Engelliler Araştırma, Fen Bilimleri, Güzel Sanatlar, sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler, Ulaştırma Bilimleri, Yer ve Uzay Bilimleri Enstitüleri. Beden Eğitimi ve Spor, Devlet Konservatuarı, Engelliler Entegre, Yabancı Diller Yüksekokulları. Eskişehir Meslek, Porsuk Meslek, Ulaştırma Meslek ve Yunus Emre Yüksekokulları bulunmaktadır.

Anadolu Üniversitesi İletişim

E-devlet sitesi sayesinde birçok bilgilere ulaşabilirsiniz. Üniversitemizin rektörlüğüne ülkemizde sayısız başarılara imza atmış olan sayın Prof. Dr. Davut Aydın atanmış ve halen görevini başarı ile yürütmektedir.  Yunus emre kampusun de yer alan Anadolu Konukevi 90 yatak, Anadolu Misafirhanesi 48 yatak kapasiteli, Odun pazarı Konukevi 25 yatak kapasiteli ve Lojman Misafirhanesi ise 46 yatak kapasiteli barınakları bulunmaktadır.

 

Anadolu Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment