Ankara İl Spor Müdürlüğü

Ankara Spor Müdürlüğü

Ankara İl Spor Müdürlüğü bağlı bulunduğu bakanlığa bağlı olarak ilde, vatandaşların, öğrencilerin ve okul dışındaki gençlerin beden eğitimi, spor ve jimnastik faaliyetlerini sevk ve idare eder, gençlerin boş zamanlarını değerlendirebilmesi için yararlı faaliyetler düzenler ve kötü alışkanlıklardan gençleri korumak için tedbirler alır. Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı ildeki bütün öğretim kurumlarının; yurt içi ve yurt dışı spor faaliyetlerini programlar ve düzenler, beden eğitiminde ve sporda gerekli olan her türlü malzeme ile aracı temin eder.

Ankara İl Spor Müdürlüğü Adresi

Ankara İl Spor Müdürlüğü il içinde spor idarecisi, antrenör ve hakem gibi sporcu ve sporcu koçları yetiştirir ve bunları denetler. Beden eğitimi ve spor konusunda spora olan ilgiyi artıracak yayınlar yapar ve teşvik sağlar. Bugün Ankara İl Spor Müdürlüğü koltuğunda Doktor Burhan BAŞOĞLU oturmaktadır. Burhan BAŞOĞLU 1960 Trabzon doğumludur. 16 Kasım 2011 tarihinden beri müdürlükte görev yapmaktadır.

Ankara İl Spor Müdürlüğü İletişim

Müdürlük il içinde düzenlediği faaliyetleri güncel olarak kurumun sitesinden paylaşmakta ve etkinliklerinin detaylı bilgilerini okullara, spor salonlarına ve belediyeye bağlı pek çok sağlık- spor merkezine göndermektedir.Ankara İl Spor Müdürlüğü Cumhuriyet Bulvarı 19 Mayıs Kompleksi İçi Ulus- Ankara adresindedir. Kurumun telefon numarası: 0312 309 21 00, faks numarası: 0312 324 10 26 dır.

 

Ankara İl Spor Müdürlüğü İçin Tıklayınız.

 
Related posts

Leave a Comment