Ardahan Üniversitesi

Ardahan Üniversitesi Taban Puanları

Ardahan Üniversitesi Türkiye Büyük Millet Meclisinin 5765 sayılı kanunu ile 22 Mayıs 2008 tarihinde kurulmuştur. E-Devlet de geçen bilgilere göre üniversite, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, çalışkan, bilgi ve birikimlerini tüm insanlar yararına kullanarak, yaratıcı ve pozitif düşünen ve yarattıkları ile ülkesini tüm dünyada temsil eden bireyler yetiştirmeyi hedeflemiştir. Üniversite olarak sosyal, kültürel ve sportif alanlarda birçok faaliyetleri ile üniversite yaşamını durağan bir yapıdan uzaklaştırmak amacıyla üniversiteyi hareketli ve dinamik bir yapıya ulaştırmayı amaçlamıştır.

Üniversite taban Puanları 2013

Üniversitede; fen bilimleri ve sosyal bilimler enstitüleri,  iktisadi ve idari birimler, insani bilimler ve edebiyat ve mühendislik fakülteleri, beden eğitimi ve spor yüksekokulu ve son olarak da Ardahan teknik bilimler, Ardahan sosyal bilimler, Çıldır, Göle ve sağlık bilimleri meslek yüksekokulları bulunmaktadır.  Öğrencilerin barınabilmeleri için özellikle Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlar ön planda olmaktadır. Öğrenciler istedikleri arkadaşlar ile özellikle TOKİ konutları veya başka bir yerde ev tutabilmektedirler. Ayrıca özel ve devlet yurtlarından da yararlanabilmektedirler.

Ardahan Üniversitesi İletişim

Üniversitede Yurtiçi(Farabi) ve yurtdışı(Erasmus) Eğitim Programları uygulanmaktadır. Bu programlar ile üniversitenin belirlediği diğer yurtiçinde veya yurtdışındaki üniversiteler ile karşılıklı öğrenci ve öğretmenlerin belli bir süreliğine değişimi yapılarak karşılıklı bilgi alışverişlerinde bulunarak kendilerini geliştirmeleri amaçlanmış ve üniversite adına da önemli adımlar atılmış olmaktadır. Ardahan Üniversitesi rektörlüğünde Prof. Dr. Ramazan Korkmaz görev yapmaktadır. Üniversite Kaptan paşa Mah. Atatürk Cad. No: 74 adresinde bulunmaktadır.

 

Ardahan Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment