Artvin Çoruh Üniversitesi

Artvin Çoruh Üniversitesi Taban Puanları

Artvin Çoruh Üniversitesi, 5662 sayılı kanun ile 17 Mayıs 2007 tarihinde kurulmuştur. E-Devlet de geçen bilgilere göre üniversite, alanında uzman kadrosu tarafından verilen eğitim ve öğretim hizmeti ile geleceği gören yenilikçi bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Üniversitede; orman, eğitim, fen -edebiyat, mühendislik ve iktisadi ve idari bilimler fakülteleri, fen bilimler ve sosyal bilimler enstitüleri, sağlık yüksekokulu, Borçka Acarlar, Artvin, Arhavi, Hopa, Yusufeli meslek yüksekokulları ve rektörlüğe bağlı, Atatürk ilkeleri ve inkılâp tarihi, Türk dili edebiyat, yabancı diller, beden eğitimi ve spor ve enformatik bölümleri bulunmaktadır.

Üniversite Taban Puanları 2013

Öğrencilerin barınabilecekleri Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı; Nihat Gökyiğit Kız Öğrenci Yurdu, Orta Mahalle Erkek Öğrenci Yurdu, Yeni Mahalle Kız Öğrenci Yurdu, Çoruh Öğrenci Yurdu ve İsmet Acar Kız Öğrenci Yurtları bulunmaktadır. Ayrıcı öğrencilerin yararlanabileceği özel yurtlar ve arkadaşları ile kalabilecekleri evler bulunmaktadır. Öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilmeleri için açık ve kapalı spor salonları bulunmaktadır. Bu salonlarda fitness salonu, sauna ve buhar odası, halı saha, voleybol sahası, basketbol sahası, tenis sahası ve masa tenisi, badminton ve bilardo oynamaya elverişli ortamlar bulunmaktadır.

Artvin Çoruh Üniversitesi İletişim

Üniversite kapsamında Mevlana, LLP Erasmus, Farabi, sürekli eğitim merkezi, Öyp ve BAP(Bilimsel Araştırmalar Koordinatörlüğü) eğitim programları bulunmaktadır. Bu programlarda yurtdışı ve yurtiçindeki okullar ile karşılıklı öğrenci ve öğretmen değişimleri ile bilgi alışverişlerinde bulunulması amaçlanmış. Ayrıca öğrencilerin kendilerini geliştirebilmeleri ve bilimsel çalışmalarda bulunabilmeleri için çok büyük imkânlar sağlanmıştır.Artvin Çoruh Üniversitesi rektörlüğünde Prof. Dr. Mehmet DUMAN görev yapmaktadır. Üniversite Seyitler Yerleşkesinde bulunmaktadır.

 

 

Artvin Çoruh Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment