Askerlik Celp Dönemleri

Askerlik Celp Dönemleri 2014

Günümüz teknoloji çağı olduğu için her alanla ilgili bilgi edinme artık internet üzerinden yapılmaktadır. Bu hizmetlerden biri de askeri birliklerine teslim olacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının askerlik celp tarihlerini internet üzerinden sorgulama yoluyla öğrenebilmeleridir. Bu imkân sunulmadan önce askerlik şubelerine giderek bu bilgiye ulaşılabiliyordu.

Askerlik Celp Dönemi Sorgulama

Askerlik celp dönemi sorgulaması yapma imkânı sağlayan birçok internet sitesi bulunmaktadır. Fakat bu siteler TC kimlik numarası ile sorgulama yaptıkları için güvenilir sitelerden bu tür bilgi edinmeleri gerçekleştirmek daha mantıklıdır. Zira TC kimlik numarası ile kişisel bilgilere ulaşmak mümkün olduğundan her siteye bu bilgilerin girilmemesi gerekir. Bu sorgulama için sizlere güvenilir iki yol tavsiyem olacak:

Bunlardan birincisi asker alma daire başkanlığının(ASAL) resmi internet sitesinden Er ve Erbaş celp dönemleri sayfası aracılığı ile celp dönemlerini öğrenebilirsiniz. Böylelikle şubat mayıs ağustos ve kasım celp dönemlerinin tarihlerine ulaşabilirsiniz. Askerlik celp dönemi öğrenmek için diğer bir yol e devlet ile sorgulama yapılmasıdır. Teknoloji çağını yakalayarak vatandaşlarına internet üzerinden de hizmet sunan devletimiz e devlet adresi ile internet kullanıcılarına zaman tasarrufu sağlayarak ve kolaylıkla bilgiye ulaşma fırsatını sunmuştur.

Askerlik Sorgulama 2014

Aslına bakarsanız internetteki devlet kapısı olan bu site son yıllarda sorgulama konusunda her türlü ihtiyacı karşılayabilecek kapasiteye sahip olmuştur. Dolayısıyla ne olduğunu bilmediğiniz sitelere bilginizi girmek yerine bu site üzerinden sorgulamaları gerçekleştirebilirsiniz. Hatta ilgili kurumun sitesine yönlendirerek de vatandaşlara yardımcı olmaktadır e devlet. Bu uygulamadan yararlanabilmek için ilk yapmanız gereken bulunduğunuz il veya ilçedeki postaneye giderek 2 TL karşılığı e devlet şifresi almak. Daha sonra bahsettiğim siteye girip sisteme giriş butonuna tıklayarak TC kimlik numarası ve aldığımız bu şifreyi giriyorsunuz.

Askerlik Yoklama Sorgulama

Girişten sonra karşımıza gelen birçok işlemi içeren sayfadan sol taraftaki menüde bulunan hizmetler bölümünü tıklıyorsunuz. Sonra Milli Savunma Bakanlığı bölümünde bulunan ASAL (Asker alma daire başkanlığı) hizmetlerinde bulunan en sonda yer alan “Sevk edilecek eğitim merkezleri” kısmına tıklayarak e devlet üzerinden askerlik celp dönemi sorgulamasını tamamlamış oluyorsunuz. Teknolojiyi kullanmak bu kadar kolay!

 

ASKERLİK CELP DÖNEMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.
Related posts

One thought on “Askerlik Celp Dönemleri

  1. yavuz

    ben muayne oldm bana askerlik subesnden br kagıt verdıler bu kagıt da muhemel sevk tarıhm 04.02.2014 olarak gozukuyr ama bana bazı kısıler sen bu tarıhde gtmezsn dıyrlar acaba bana yardm edermısınz

Leave a Comment