Atatürk Üniversitesi

 Atatürk Üniversitesi Taban Puanları

Atatürk Üniversitesi, 1951 yılında kurulmuştur. Üniversite Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli rüyalarından birinin gerçekleştiği için çok önemli bir adım atılmıştır.e devlet de geçen bilgilere göre üniversite kendi eğitim sistemlerini, öz değerlerini koruyarak Avrupa Birliği standartlarında kaliteli bir eğitim vererek çağdaş, bilim insanı nesiller yetiştirmeyi hedeflemektedir. Üniversitede açık öğretim, diş hekimliği, eczacılık, edebiyat, fen, güzel sanatlar, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, ilahiyat, iletişim, Kazım Karabekir eğitim, mimarlık ve tasarım, mühendislik, Oltu yer bilimleri, sağlık bilimleri, su ürünleri, tıp, turizm, veteriner ve ziraat fakülteleri bulunmaktadır.

Atatürk Üniversitesi Taban Puanları 2013

Üniversitede ayrıca Atatürk ilkeleri ve inkılâp tarihi, eğitim bilimleri, fen bilimleri, güzel sanatlar, sağlık bilimleri, sosyal bilimler ve Türkiyat araştırmaları enstitüleri bulunmaktadır. Üniversitede meslek yüksekokulları olarak, Şenkaya, Tortum, Aşkale, Erzurum, adalet, Hınıs, Horasan, İspir Hamza Polat, Narman, Oltu, Pasinler ve sağlık hizmetleri meslek yüksekokullarından oluşmaktadır. Ayrıca Atatürk üniversitesi beden eğitimi ve spor, turizm işletmeciliği ve otelcilik, yabancı diller yüksekokulları ve Atatürk üniversitesi devlet konservatuarı bölümlerinden oluşmaktadır.

Atatürk Üniversitesi İletişim

Öğrenciler Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlar, özel yurtlar ve öğrencilerin arkadaşları ile birlikte ev kiralayarak barınabilmektedirler. Üniversitede öğrencilerin kendilerini geliştirebilmeleri için birçok uygulama ve araştırma merkezleri ile laboratuvarlar kurulmuştur. Öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilmeleri için üniversite bünyesinde, stadyum, spor kompleksi ve yüzme havuzu bulunmaktadır. Atatürk Üniversitesi rektörlüğünde Prof. Dr. Hikmet KOÇAK görev yapmaktadır. Üniversite 25240 Erzurum merkezde bulunmaktadır.

 

Atatürk Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment