Atılım üniversitesi

Atılım üniversitesi  Taban Puanları

Geleceği bize bırakın sloganı ile 1996 yılında Ankara büyükşehir kurulan Atılım üniversitesi bir vakıf üniversitesidir. Türkiye’deki birçok vakıf üniversitesine göre hem içerisinde bulunan bölüm sayısı itibari ile hem de genel olarak akademik kalitesi ile birçok vakıf üniversitesinin ilerisindedir. Atılım üniversitesi bünyesinde mühendislik fakültesi fen edebiyat fakültesi güzel sanatlar tasarım ve mimarlık fakültesi hukuk fakültesi sivil havacılık yüksekokulu ve işletme fakültesi bulunuyor. Özellikle sivil havacılık yüksekokulu Türkiye’de az bulunan bir bölüm olduğundan bu üniversite çok fazla tercih ediliyor.

üniversite Taban Puanları 2013

Ayrıca yi üniversite bünyesinde bulunan Atılım meslek yüksekokulu uzaktan eğitim ön lisans programları ve Atılım üniversitesi uzaktan eğitim yüksekokulu lisans programları ile öğrencilerine 3. Öğretim hizmeti de vermektedir. Bunun dışında üniversite bünyesinde fen ve sosyal bilimler alanında 2 adet enstitü bulunmaktadır. Ayrıca üniversite içerisinde yer alan eğitim ve araştırma laboratuvarları ve araştırma uygulama merkezleri ile öğrencilerine sadece öğretmiyor aynı zamanda uygulatıyor.

Atılım üniversitesi  İletişim

Atılım üniversitesi özellikle son yıllardaki hızlı büyümesi ile adın çok fazla duyuruyor. Bunun en büyük sebebi Prof. Dr. Abdürrahim Özgenoğlu sayesinde olmuştur. Üniversite bünyesinde yer alan e-devlet ve 431 öğretim üyesi ile eğitimde çok kaliteli ve bilimsel bir bakış açısın izleniyor. Ayrıca üniversitenin kendi içerisinde bulunan yurdu ile öğrencilerine barınma imkanını bizzat kendi bünyesinde ve üstelikte çok uygun fiyatlara veriyor.

 

 

Atılım üniversitesi  İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment