Aydın Orman İşletme Müdürlüğü

Aydın Orman İşletme Müdürlüğü Personel Alımı

Aydın Orman Şube Müdürlüğü, 4. Bölge Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren bir kurumdur. Aydın ili ve çevre ilçelerimizde bulunan ormanlık alanların tespiti ve ağaçlandırılması için çalışma yapmak, ağaç türlerini tespit etmek, bulunduğumuz il ve ilçelerimizde yeşil alanlar oluşturma ve su havzalarının tespiti çalışmalarını yapmaktadır.  Aydın Şube Müdürlüğü olarak ağaç çeşitliği sağlanması ve envanterinin çıkarılması çalışmaları da bulunmaktadır. İl merkezimizde milli park oluşumu ve yangın önlemleri almak gibi görevlerimizde mevcuttur.

Aydın Orman İşletme Müdürlüğü Misafirhanesi

Aydın Orman Şube Müdürlüğü olarak halkımızın bilinçlenmesi adına çalışmalar yapmaktayız. Orman sahalarının temizliği ve halkın kullanımına uygun düzenlemeler  yapmak , orman vasfını yitirmiş arazilerin ormanlaştırılmasını temin etmek için fidan dikilmesi ve su havzalarının halkımızın kullanımına uygun şekilde düzenlenmesi mesire yerlerinin düzenlenmesi için projeler üretilmesi görevlerini de yapmaktayız.Aydın Orman Şube Müdürlüğü olarak ilimizde ve ilçelerimizde bulunan ağaç üretim merkezleri, yangın yolları düzenlenmesi ve yabani hayvanların yaşam koşullarının iyileştirilmesi çalışmalarımızda devam etmektedir.

Aydın Orman İşletme Müdürlüğü İletişim

Yaban hayatının içinde bulunan canlıların korunması ve çoğaltılması ayrıca yaşadıkları doğal ortamın ekolojik sebeplere bağlı olarak yeniden düzenlenmesi çalışmaları da bulunmaktadır. İlimizde bulunan doğal kaynakların tespiti ve kullanıma uygunluğunu korumak kurum olarak bizim görevlerimizdendir.Aydın Orman Şube Müdürlüğü olarak çalışan deneyimli ekiplerimizle ve teknolojiye uygun araçlarımızla ormancılık ve orman mahsulleri alanında çalışma ve geliştirme uygulamaları yapmaktayız. Yıllık plan ve projelere göre ormancılık alanında gelişmeye devam ediyoruz.
Related posts

Leave a Comment