Bağkur Prim Ödeme

Bağkur Prim Sorgulama

Eskiden devlet dairelerinde bir işimiz olduğu zaman bu kurumların yoğunluğundan dolayı bu işimizi günlerce halledememekten yakınırdık. Ancak günümüzde devlet tarafından sağlanan e devlet uygulaması sayesinde işlerimizi internet üzerinden çok kısa sürede halledebiliyoruz. Sadece bu konuda biraz bilgi almamız ve sistemin nasıl ilerlediğini öğrenmemiz yeterli.E devlet uygulaması ile artık Bağkur primlerimizi de bilgisayar başından ödeme imkanına sahibiz. Yani evimizden hiç çıkmadan yapacağımız bir kaç basit işlem sayesinde ödemenizi kolaylıkla gerçekleştirebiliyosunuz.

Bağkur Borç Sorgulama

Bunun için izlemeniz gereken yol ise şöyle: Önce www.ssk.gov.tr adresine girip buradan kart ile prim ödeme seçeneğine tıklamanız gerekli. Bu aşamada karşınızda yeni bir ekran açılacaktır. Bu açılan yeni sayfada “sorgu türleri” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçenekten Bağkur ödemesi yapabilmeniz için durumunuzun dahil olduğu “4B sigorta ödemeleri” sekmesini tercih etmeniz gerekmektedir. Bunu tercih ettikten sonra hemen alttaki kutucukta tahsilat tipini belirlemeniz istenmektedir.Burada sizi ilgilendiren iki seçenek olacak. Bu seçeneklerden bir tanesi “Bağkur geçmiş dönem” diğeri ise “Bağkur cari dönem”. Eğer önceki dönemlere ait borcunuzu ödemek istiyorsanız “Bağkur geçmiş dönem” şimdiki borcunuzu ödemek istiyorsanız ” Bağkur cari dönem” sekmesini tercih etmeniz gerekecektir.

Bağkur Borç Ödeme

Bu işlemi tamamladıktan sonra hemen altta sicil numaranızı girmeniz istenecek. Sicil numaranızı eksiksiz ve doğru bir biçimde yazmaya özen göstermelisiniz. Aksi taktirde sistem sizi tanımayacak ve reddedecektir.Sonrasında kod doğrulaması yapmak için ekranda gördüğünüz numaraları karşısında görülen kutucuğa eksiksiz olarak yazmanız ve hemen ardından “sorgula” butonuna tıklamanız işlemin büyük bir bölümünü tamamladığınızın ifadesidir. Sonrasında yine karşınıza bir ekran açılacak.

Bağkur Prim Hesaplama

Burada ödemeniz gereken borç miktarı yer alırken diğer kısımda da ödemenizi yapacağınız kredi kartınızın bilgilerini ve numarasını gireceğiniz kutucuklar yer alacak. Kart bilgilerinizi de girdikten sonra işlemi tamlamak için alttaki butona tıkladığınızda ödemeniz gerçekleşmiş ve ödeyeceğiniz miktar kredi kartınızdan düşülmüş olacaktır.E devlet sistemi üzerinden gerçekleştireceğiniz Bağkur ödemelerinizde Türkiye Finans Kredi kartınızı ayrıca Happy kart Harameyn kart Business kart Ticari kart ve Siftah kartlarınızı kullanabilirsiniz.
Related posts

Leave a Comment