Bahçeşehir Üniversitesi

 Bahçeşehir Üniversitesi Taban Puanları

Bahçeşehir- uğur eğitim vakfı ortaklığında 1998 yılında İstanbul da açılan Bahçeşehir üniversitesi ilk kurulduğunda Bahçeşehir de bulunmasına karşı 2007 yılında bütün fakültelerini Beşiktaş’a taşıdı. Bu yüzden şimdiki fakültesi boğazın kenarından harika bir üniversitedir. Üniversite içerisinde fen edebiyat fakültesi, araştırma ve uygulama merkezi hukuk fakültesi sosyal bilimler enstitüsü iktisadi ve idari bilimler fakültesi hazırlık okulu mimarlık ve tasarım fakültesi iletişim fakültesi fen bilimleri enstitüsü sağlık bilimleri enstitüsü ve mühendislik fakültesi bulunuyor.

 Üniversite Taban Puanları 2013

Bütün bu eğiti kurumlar Bahçeşehir üniversitesinde tek bir kampüs içerisinde bulunmaktadır. Üniversitenin slogan “ İstanbul’un kalbinde bir dünya üniversitesi” olarak geçer. Üniversite içerisinde en son yıl verilerine göre 4500 lisans öğrencisi öğrenim görmektedir. Üniversitenin maskotu ise Yunus’tur.Bahçeşehir üniversitesi Türkiye’deki bir çok üniversiteye göre hem kalitesini ispatlamış hem de kampüsü ve bahar şenlikleri ile çok duyulan bir üniversitedir.

 Bahçeşehir Üniversitesi İletişim

Üniversite rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın’da bu konuda okul içerisinde kullandıkları birçok veri tabanı ve e-devlet sistemi ile eğitimde teknolojik alt yapısını tamamlamış bir özel üniversitedir. Ayrıca üniversite de bulunan ve şehir dışından gelmiş olan öğrenciler için hazırladığı yurdu ile öğrencilerinin üniversite içerisinde rahat rahat ve uygun fiyatlara barınmasını sağlamaktadır. Türkiye’de ki birçok üniversiteye göre bu üniversite uygun fiyat koşulları ile de özel üniversite okumak isteyen öğrencilere çok yardımcı olmaktadır.

 

 Bahçeşehir Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment