Balıkesir İl tarım Müdürlüğü

Balıkesir İl tarım Müdürlüğü Misfirhanesi

Güney Marmara da bulunan ilimizin genel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Zeytin ve zeytinyağı üretiminin de bol miktarda olduğu ilimizde Balıkesir il Tarım Müdürlüğü bitkisel ve hayvansal üretimi artırmak, çeşitlendirmek ve ürün kalitesini iyileştirmek amacıyla yetiştiricilere ulaşmaktadır.Balıkesir İl Tarım Müdürlüğü çiftçilerden alacağı ürünleri kıymetlendirmek için tesisler kurmakta ya da kurulanlara iştirak etmektedir. Bitkisel ve hayvansal üretim, yetiştirme, ıslah konularında araştırmalar yapmaktadır.

Balıkesir İl tarım Müdürlüğü İletişim

Üreticiyi bilinçlendirmek ve heveslendirmek için çalışma konuları ile ilgili beceri kazandırma seminerleri ve kurslar düzenlemektedir. Çiftçilerin kayıt altına alınması, mazot kimyevi gübre kullanımı, toprak analizi desteklemesi, hayvancılık desteklemeleri, sertifikalı tohumluk ve fidan kullanımı desteklemeleri proje çalışmalarını yürütmektedir. Tarım alanlarının korunması ve kullanılmasına ilişkin çalışmaları yürütmektedir. Tarımsal envanter çıkarılması ve bilgilerin güncel tutulması amacıyla istatistik çalışmalar yürütür. TÜİK için gerekli tarımsal istatistikî verileri toplamaktadır.Zirai ilaç ve alet bayileriyle ilaçlama yapan özel ve tüzel kişilerin kontrolünü yapmaktadır.

Balıkesir İl tarım Müdürlüğü Adresi

Balıkesir İl tarım Müdürlüğü, zirai mücadele alet ve makinesi yapmak isteyen üreticilerin izin işlemlerini yürütmektedir. Zirai mücadelede ilaçların bozukluğundan şüphelenildiğinde piyasadan toplatılarak analiz yapılmasını ve böylelikle daha büyük sorunların önüne geçilmesini sağlamaktadır. Bitki sağlığı ile ilgili karantina hizmetleri yürütmektedir. Tabipler odası ile ortaklaşa yürüttüğü gıda kontrollerinde gıdaya temas eden meteryal üreten işyerleri dâhil olmak üzere gıda ambalajı üreten işyerleri, yem üreten ve satışı yapan işyerlerini denetlemektedir.

Balıkesir İl tarım Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment