Balıkesir Üniversitesi

Balıkesir Üniversitesi Taban Puanları

Balıkesir Üniversitesi 21281 sayılı kanun ile 11 Temmuz 1992 tarihinde kurulmuştur. Üniversitenin tarihçesi 1910 yılında kurulan Muallim Mektebi’ne dayanmaktadır. E-Devlet de geçen bilgilere göre üniversite ülkenin yaşam kalitesini katkıda bulunmak için bilimsel, sanatsal ve kültürel çalışmalar sunarak, kaliteli bir eğitim-öğretim vererek bilgi ve teknoloji üretmeyi hedeflemektedir. Üniversitede; sosyal bilimler, fen bilimleri, sağlık bilimleri, Edremit zeytincilik ve Gönen jeotermal enstitüleri bulunmaktadır.

Üniversite Taban Puanları 2013

Bandırma denizcilik, Bandırma iktisadi ve idari bilimler, fen-edebiyat, güzel snatlar, iktisadi ve idari bilimler, mühendislik-mimarlık, Necati bey eğitim, tıp, veterinerlik ve ilahiyat fakülteleri bulunmaktadır. Üniversiteye bağlı meslek yüksekokulları olarak; Altınoluk, Ayvalık, Balıkesir, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gönen, Havran, İvrindi sağlık hizmetleri, Manyas, Savaştepe, Sındırgı ve Susurluk’tan oluşmaktadır. Yüksekokulları olarak; Balıkesir sağlık, Bandırma sağlık, Balıkesir turizm işletmeciliği ve otelcilik, beden eğitimi ve spor, Burhaniye uygulamalı bilimler ve yabancı dillerden oluşmaktadır. Rektörlüğe bağlı; enformatik, Türk dili ve Atatürk ilke ve inkılâp tarihi bölümleri bulunmaktadır.

Balıkesir Üniversitesi İletişim

Öğrencilerin rahat ve huzurlu bir ortamda yaşayabilmeleri için, Balıkesir Üniversitesi Yaşam Merkezi, Bubyo Öğrenci Yurdu, Balıkesir Üniversitesi Vakfı Erkek Öğrenci Yurdu, Ayten- Burhan Erdayı Kız Öğrenci Yurdu ve Kredi Yurtlar Kurumu Yurtları bulunmakta olup ayrıca öğrencilerin ev kiralayarak barınma olanakları bulunmaktadır. Üniversite rektörlüğünde, Prof. Dr. Mahir ALKAN görev yapmaktadır. Balıkesir Üniversitesi Çağış Kampüsü Bigadiç Yolu Üzeri 17 KM Merkezde bulunmaktadır.

Balıkesir Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment