Bartın Üniversitesi

Bartın Üniversitesi  Taban Puanları

Bartın Üniversitesi 5765 sayılı kanun ile 22 Mayıs 2008 tarihinde kurulmuştur. E-Devlet de geçen bilgilere göre üniversite, çağdaş öğrenme ve bilim ortamı oluşturarak kendini öğrenmeye, araştırmaya ve üretmeye adayarak, eleştirel düşünme, iletişim kurma, işbirliği yapma ve sorun çözme becerilerini geliştiren çağımızın gerektirdiği bilgi ve teknolojileri üreterek toplumsal, bilimsel ve etik değerlere sahip, ülkemizin geleceğine yön veren bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Üniversiteye bağlı; edebiyat, eğitim, fen, iktisadi ve idari bilimler, mühendislik ve orman fakülteleri bulunmaktadır.

Üniversite Taban Puanları 2013

Ayrıca beden eğitimi ve spor yüksekokulu, meslek yüksekokulu, sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu, fen bilimleri enstitüsü vesosyal bilimler enstitüsü bulunmaktadır. Rektörlüğe bağlı birimler ise; mobilya atölyesi ile yabancı diller, Atatürk ilkeleri ve inkılâp tarihi, Türk dili, enformatik, beden eğitimi ve spor ve güzel sanatlar bölümleri bulunmaktadır. Öğrencilerin rahat, huzurlu ve güvenilir bir ortamda yaşayabilmeleri ve tüm gerekli imkânlardan yararlanabilmeleri için özellikle Kredi Yurtlar Kurumu Yurtları ile birçok özel ve devlet yurtları bulunmaktadır.

Bartın Üniversitesi İletişim

Yurtlara yeni kayıt yaptıran öğrenciler için kendilerini daha rahat hissedebilmeleri ve ortama rahat bir şekilde uyum sağlayabilmeleri için alıştırma programları düzenlenerek kendilerini yabancı hissetmemeleri sağlanmış olmaktadır. Üniversite bünyesinde Yurtiçi(Farabi) ve Yurtdışı(Erasmus) Eğitim Programları ile öğrenci ve öğretmenlerin yurtiçi ve yurtdışındaki anlaşmalı okullar ile karşılıklı öğrenci değişimleri yapılarak kendilerini geliştirmeleri ve karşılıklı bilgi alışverişinde bulunabilmelerine olanak sağlamıştır. Bartın Üniversitesi rektörlüğünde, Prof. Dr. Ramazan KAPLAN görev yapmaktadır. Üniversite 741000 merkez Bartın da bulunmaktadır.

 

Bartın Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment