Başbakanlık

Başbakanlık Memur Alımı

Başbakanlık bir ülkenin devlet işleri ile ilgili her alanını gözeten ve yerine getiren kişidir. Devletin korunması ve gözetilmesi için ülkenin işlerini yapmak zorundadır. Şuan 3 dönemdir iktidarda kalan Sayın Recep Tayyip Erdoğan iktidara geldiği günden beri halkın gözdesi olmuştur. Çünkü 3 dönem boyunca sürekli ülkede yer alan sorumları çözmektedir. Sayın başbakan asıl olarak Rizeli ve 26 Şubat 1954 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1965 senesinde Kasımpaşa Piyale ilköğretiminde okuduktan sonra 1973 yılında da İstanbul İmam hatip lisesinden mezun olmuştur. Marmara üniversitesi iktisadi ve idari bilimlerden 1981 senesinde mezun olmuştur. Başbakanın bir ülkede görevleri çok önemli ve halk her zaman başbakanın ağzından çıkacak söze ve yaptığı işleri dikkatli şekilde takip eder. Bu yüzden başbakanın görevleri ve yaptığı işler hak için önemlidir. Başbakan ve ayrıca bakanlıklar arasında yer alan işbirliğini ve bakanlar kurulunun genel olarak siyasetin yürütülmesi, işlenmesi ve yasamayı sağlamaktadır.

Başbakanlık İletişim

Bakanların tüm görevlerini anayasa ve koyulan her yasaya uygun bir şekilde yerine gelmesini gözetmektedir. Bakanların çalışma alanını, düzenini, her türlü disiplinini sağlamakta ve bu alanlardı düzenleyici olarak işleri yürütmek ile mükelleftir. Bakanların kurulu olan tüm program ve uygulaması sırasında önemli olan herhangi bir politikayı girişim alanında Meclise karşı büyük bir sorumluğu vardır. Bunun yanı sıra bakanlar kuruluna da Başbakan aynı zamanda başkanlık yapmaktadır.Başbakanlık bakanların başına getirdiği kişilerin yasalara ve kanunlara uygun bir şekilde hareket etmesini gözetlemesine kadar sorumludur. Başbakan ayrıca resmi olan görevlerinin dışında herhangi bir iş yapmadığından dolayı sınırları vardır.

Başbakanlık Adresi

Başbakan devletin ve içerisinde yer alan kamu kuruluşlarının yüklendiği iş konusunda doğrudan ya da dolaylı bir şekilde kabul etmemektedir. Başbakanının aldığı tüm maaşı, masrafları, hayat pahalılığı ve her türlü yollukları yasalar sayesinde düzenlenmektedir. Bu şekilde başbakan kendisine verilen yetkiyi anayasa ve ayrıca tüm yasalara uygun hareket ederek görevini yerine getirmek zorundadır. Halkının huzuru için sürekli çalışmalar yapmakta ve ülkenin huzurunu bozan etkenleri uygun şekilde uzaklaştırmasını yapması kesinlikle şarttır.Başbakanlık Beşir Atalay, Ali Babacan ve Bekir Bozdağ yardımcıları olarak çalışmaktadır.

Başbakanlık Atamaları

Başbakanın yaptığı işleri yakında takip etmek ve güncel haberleri öğrenmek için e-devletsitesine giriş yapmalısınız. Bakanlık kuruluna dair daha detaylı bilgiler edinebilir ve ayrıca istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. En önemlisi ise; Sayın Başbakanın nerede ve kimler ile görüşme olduğuna dair bilgiler edinmek mümkündür. Başbakan görevi çok ciddi ve zorlu bir süreç olduğundan dolayı edindiği bu yetkiyi her zaman halkının ve devletinin huzuru için kullanması gerekiyor. Yaşadığı sıkıntılı günlerde halkını kışkırtmamalı ve duyarlı olmaya karşı sürekli temkinlerde bulunmalıdır. Halkı dışında dünyaya da insanlık adına yapılan her türlü adımdan kesinlikle duyarlı şekilde hareket etmesi gerekiyor.
Related posts

One thought on “Başbakanlık

  1. ahmet özkara

    sayın başbakanımızın dikkatane sizler şirketlerden vergi almıyorsunuz işçilere ödeyin diye asgari geçim den bahsediyorum bizler özel sektörde çalışıyoruz ama bize o parayı vermiyorlar iş yerlerinin daha sıkı denetlen nesini istiyorum ayrıca çalışma saatleri yasa 8 saat diyor biz on saat çalışıyoruz kimse ilgilen miyor

Leave a Comment