Başkent Üniversitesi

Başkent Üniversitesi Taban Puanları

Ankara’da 13 ocak 1994 yılında Prof. Dr. Mehmet Haberal tarafından kurulan başkent üniversitesi Türkiye’nin de ilk vakıf üniversiteleri arasındadır. Ayrıca üniversitenin bir diğer özelliği yıllık olarak çıkardığı bilimsel ve sosyal yayınların çok fazla bilinmesi oluyor. Üniversite bünyesinde diş hekimliği fakültesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi eğitim fakültesi fen edebiyat fakültesi güzel sanatlar tasarım ve mimarlık fakültesi iletişim fakültesi mühendislik fakültesi hukuk fakültesi tıp fakültesi ve ticari bilimler fakültesi bulunuyor.

Üniversite Taban Puanlaı 2013

başkent üniversitesinin içinde ayrıca fen bilimleri ve sosyal bilimler enstitüsü, Avrupa birliği ve uluslararası ilişkiler enstitüsü, eğitim bilimleri enstitüsü transplantasyon ve gen bilimleri enstitüsü ve yanık yangın ve doğal afetler enstitüsü bulunuyor. Üniversitenin meslek yüksek okulları ise sağlık hizmetleri meslek yüksek okulu sosyal bilimler meslek yüksekokulu teknik bilimler meslek yüksekokulu ve kazan meslek yüksekokulu vardır. Bunlarla birlikte uygulama ve araştırma merkezleri de çok biliniyor.

Başkent Üniversitesi İletişim

Başkent üniversitesinin şu anki rektörü Prof. Dr. Kenan Araz’da son yıllarda üniversiteye büyük katkı sağlamıştır. Özellikle son yıllarda yapılan diğer anlamdaki özelliklerin dışında barınma ve yurt imkanı da bulunuyor. Tüm bunların dışında üniversite içerisinde bulunan yurdun hem özelliklerinin çok iyi olması hem de lüks olması sebebi ile öğrencilerin başka yerde kalmasına gerek kalmamaktadır. Bunun dışında e-devlet sistemi ile birlikte de üniversite başka bir döneme girmiştir.

 

Başkent Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment