Batman Üniversitesi

Batman Üniversitesi Taban Puanları

Batman Üniversitesi 5662 sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile 28 Mayıs 2007 tarihinde kurulmuştur. E-Devlet de geçen bilgilere göre, kütüphane olarak üniversitenin eğitim ve araştırma programlarının gereksinimleri doğrultusunda bilgiyi hizmet verdiği kitleye, çağın gereklerini gelişen teknolojilerini kullanarak ulusal ve uluslararası bilgi merkezleri arasında elektronik bilgi transferlerini gerçekleştirerek modern bir bilgi merkezi olmayı hedeflemektedir.

Üniversite Taban Puanları 2013

Üniversiteye bağlı; fen- edebiyat, mühendislik- mimarlık, teknik eğitim, iktisadi ve idari bilimler, güzel sanatlar ve teknoloji fakülteleri ile fen ve sosyal bilimler enstitülerinden oluşmaktadır. Ayrıca meslek yüksekokulu, sağlık hizmetleri, Kozluk ve Sason meslek yüksekokulları ile turizm işletmeciliği ve otelcilik, beden eğitimi ve spor ve sağlık yüksekokullar bulunmaktadır. Öğrencilerin barınmaları için Kredi Yurtlar Kurumu Yurtları ile birçok özel yurt bulunmakta olup huzur, güven ve rahat içinde yaşama imkânları vardır. Üniversite olarak Farabi ve Erasmus eğitim programlarından yararlanmaktadır.

Batman Üniversitesi İletişim

Bu programlar ile yurtiçinde ve yurtdışındaki öğrenci ve öğretmenlerin karşılıklı değişimleri yapılarak bilgi alışverişinde bulunulması ve kendilerini geliştirmeleri amaçlanmıştır.  Üniversite bünyesinde öğrencilerin kendilerini geliştirebilmeleri ve boş zamanlarını değerlendirebilmeleri için; voleybol sahası, basketbol sahası, futbol sahası, tenis kortu ve kapalı yüzme havuzu yer almaktadır. Batman Üniversitesi rektörlüğünde; Prof. Dr. Abdüsselam ULUÇAM, 2008 de göreve başlamış olup, 06 Eylül 2012 tarihinde tekrar rektörlüğe seçilerek görevine devam etmektedir. Üniversite Merkez Yerleşkesi, 72100 Batman adresinde bulunmaktadır.

 

Batman Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment