Bayburt İl Tarım Müdürlüğü

Bayburt İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Bayburt İl Tarım Müdürlüğü, tohumluk, meyve ve asma fidanları ile süs bitkilerinin türlerinin muhafazası için üretim ve ihracat işlemlerini yürütmektedir. Meraların tespit, tahsis ve ıslah çalışmalarını yapmaktadır. Arıcılık, su ürünleri yetiştiriciliği ve yem bitkileri destekleme çalışmalarını yürütmektedir. Çiftçileri kayıt altına almakta, tarımsal envanteri çıkartıp bilgileri kayıt altında tutmaktadır.Bayburt İl Tarım Müdürlüğü, bitkilere zarar veren hastalıklarla, zararlılarla mücadele için devletçe ve çiftçilerle takip edilecek programları hazırlayıp uygulamaya koymaktadır.

Bayburt İl Tarım Müdürlüğü İletişim

Bozuk olduğunu düşündüğü zirai müdahale ilaçlarının analizini yaptırmakta ve sonuçları olumsuz çıkan ilaçları piyasadan toplatma işlemlerini takip etmektedir. Zirai müdahale alet ve ekipmanlarını üretmek isteyen üreticiye gerekli izin işlemlerini yürütmektedir.Bayburt İl Tarım Müdürlüğü, ilçe yatırım programları hazırlamakta. Çiftçinin kredi taleplerini alıp doğru şekilde kullanılması için yönlendirmede bulunmaktadır. Tarım alanlarının korunması ve kullanılmasına yönelik çalışmaları takip etmektedir. Toprak analizi yapıp verimlilik planları oluşturmaktadır. Köylüye tarım ve hayvancılığı daimi kılmak için çeşitli eğitim ve aktiviteler düzenlemektedir.

Bayburt İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Çiftçilerin teşkilatlanmasını ve kooperatifçiliği desteklemektedir. Çiftçilerin tohum, fidan, gübre, ilaç, aşı, zirai alet ve makine, damızlık hayvan, balık yumurtası ve yavrusu, ana arı kovan gibi tarımsal ihtiyaçlarını yapılan program dâhilinde temin etmektedir.  Çiftçi kuruluşlarının ve bakanlık görev alanı içinde bulunan kooperatiflerin genel kurullarına temsilci olarak katılmakta ve genel kurulların usulüne uygun yapılmasını sağlamaktadır.

Bayburt İl Tarım Müdürlüğü İçin tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment