Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi Taban Puanları

Bayburt üniversitesi, 26892 sayılı kanun ile 31 Mayıs 2008 tarihinde kurulmuştur. E-Devlet de geçen bilgilere göre üniversite,  kaliteli eğitim, araştırma ve hizmet programlarıyla öğrencilerini bilgi üreten, paylaşan, topluma faydalı bireyler olarak yetiştiren üniversite olmayı amaçlar. Üniversitede bulunan bölümler; Bayburt eğitim, iktisadi ve idari bilimler, ilahiyat ve mühendislik fakülteleri, fen bilimler ve sosyal bilimler enstitüleri, Bayburt ve sağlık hizmetleri meslek yüksekokulları bulunmaktadır.

 Üniversite Taban Puanları 2013

Öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak için Kredi Yurtlar Kurumu Yurtları ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı yurtlar ile özel yurtlar ve pansiyonlar ihtiyacı çok rahat bir şekilde karşılayabilmektedir.  Üniversite olarak çağdaş bir eğitim verebilmek için uzaktan eğitim verebilmek için kullanılan video konferans sistemi, bilgisayar sınıfları, akıllı tahtalar ve tam otomasyonlu kütüphanesi ile eğitime yardımcı tüm en yeni teknolojileri kullanmaktadır. Üniversitede kullanılan Video Konferans Salonu altyapısı yeterli üniversiteler ile internet üzerinden bağlantı kurularak seçilen bazı derslerin alanında tanınmış hocalar tarafından video konferans yöntemiyle işleniyor.

Bayburt Üniversitesi İletişim

Bu şekilde öğretmen ve öğrenciler birbirlerini görebiliyor, ödev ve yazılı yapılabiliyor ve soru sorma şansını elde etmiş bulunuyorlar. Ayrıca üniversitede Erasmus eğitim programı kullanılarak yurtdışındaki anlaşmalı okullar ile staj ve dil kursları ile öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri sağlanmış olmaktadır. Üniversitesi rektörü olarak, Prof. Dr. Selçuk COŞKUN görev yapmaktadır. Bayburt Üniversitesi Rektörlüğü Dede Korkut Kampüsü 69000 adresinde bulunmaktadır.

Bayburt Üniversitesi İçin tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment