Bilecik İl Spor Müdürlüğü

Bilecik  Spor Müdürlüğü

1972’de Samsun’da doğan Suat Kılıç, Gençlik ve Spor Bakanımız olarak görev yapmaktadır. Avukat, hukukçu, gazeteci ve yazar olan Suat Kılıç, birçok alanda görev yapmıştır. Suat Kılıç, Spor Genel Müdürlüğüne Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı ve TFF Amatörlerden sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Baykan’ı atadı. 1974’de Konya’da doğan Mehmet Baykan 2009‘da TASKK Genel Başkanlığı görevine getirildi. Ayrıca İzcilik ve Taekwondo Federasyonlarının yönetim kurulunda görev yapmıştır.

Bilecik İl Spor Müdürlüğü İletişim

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ‘ Fair Play’ şeref diploması ödülü sahibidir. Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, beden eğitimi ve spor alanında teknik bilgi ve ilgiyi artıracak faaliyetlerde bulunmaktadır. Ayrıca okul dışında gençlerin fiziki ve moral gücünü artırmasını ve yeteneklerini geliştirebilmesini çeşitli aktivitelerde bulunarak sağlamayı amaçlar. Spor kulüplerinin vize işlemlerini yapar ve yurt içi ve yurt dışı tüm spor faaliyetlerini yürütür. Sporcuların sağlığı için önlemler almakla kalmayıp, sporculara özel sağlık merkezleri açtırarak sigortalarının yapılmasını sağlamıştır.

 

Bilecik İl Spor Müdürlüğü Adresi

Beden eğitimi ve spor faaliyetleri için saha, tesislerini yaptırır, sporcu malzemelerini temin eder. Spor müsabakaları düzenlemek ve başarılı sporcuları ödüllendirmek görevleri arasındadır. Özürlü kişilerinde spor yapabileceği sahalar hazırlamakta ve onlara destek olmaktadır. Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün iletişim adresi Ertuğrul Gazi Mah. Stadyum Sokak No:33/A Telefon numarası ise 0 228 212 57 63’tür.
Related posts

Leave a Comment