Bilecik Üniversitesi

Bilecik Üniversitesi Taban Puanları

Bilecik Üniversitesi 5662 sayılı kanun ile 29 Mayıs 2007 tarihinde açılmıştır. E-Devlet te geçen bilgilere göre üniversite, kaliteli öğretim ve araştırma yapılabilmesi için akademik ve teknik yapılanması ile evrensel bilime kültüre katkı sağlayabilecek bilgi, teknoloji ve değer üreten, insanların temel değerlerine saygılı alanında yetkin, araştırıcı, sorgucu, kendine güvenen yüksek bireyler yetiştirmeyi, kendi alanlarında nitelikli bilimsel araştırmalar yapan öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Üniversite Taban Puanları 2016

Üniversiteye bağlı; sosyal bilimler ve fen bilimleri enstitüleri, iktisadi ve idari birimler, fen-edebiyat ve mühendislik fakülteleri, sağlık yüksekokulu, meslek yüksekokulu, Bozüyük, Osmaneli, Söğüt, Pazaryeri, Gölpazarı ve sağlık hizmetleri meslek yüksekokulları bulunmaktadır. Öğrencilerin barınabilmeleri için Gülümbe de bulunan Kredi Yurtlar Kurumu kız ve erkek yurdu ile birçok özel yurt ile birlikte, şehir merkezinde öğrencelere hizmet veren apartlar otel bulunmakta olup, öğrencilerin ihtiyaçlarını tam olarak karşılamaktadırlar.

Bilecik Üniversitesi İletişim

Üniversite olarak Erasmus ve Farabi Eğitim Programları bulunmakta olup öğrencilerin yurtdışında ve yurtiçindeki okullar ile karşılıklı bilgi alışverişinde bulunarak farklı diller de öğrenerek, kendilerini geliştirmelerini sağlama imkânı doğmaktadır. Ayrıca öğrencilerin kendilerini geliştirebilmeleri ve boş zamanlarını değerlendirebilmeleri için, merkez kampüste tenis kortu, açık ve kapalı futbol, basketbol, voleybol sahaları, çim bowlingi sahası, tırmanma duvarı, spuash salonu için inşaat çalışmaları başlamıştır. Bilecik Üniversitesi rektörlüğünde; Prof. Dr. Azmi ÖZCAN Aralık 2007 tarihinden itibaren görevde bulunmaktadır. Rektörlük 11210 Gülümbe de bulunmaktadır.
Related posts

Leave a Comment