Bingöl Müftülüğü

Bingöl İl Müftülüğü

Bingöl İl Müftülüğü kurumunda idare temsilcisi(müdür) olarak görev yapan Mecit CAN’dır. Mecit CAN Bingöl’e 17.03.2011 tarihinde atanmıştır. Bu tarihten beri(yaklaşık 2 yıldır) Bingöl müftülüğü için yapılması gereken çalışmaları düzenleyip, yapmaktadır.      Bingöl İl Müftülüğü konum olarak Bingöl merkezinin Yenişehir mahallesinde yer almaktadır. Müftülüğün yaptığı çalışmalar arasında şunlar yer almaktadır: Müftülük hacı adayları için seminer vererek onların bilgilendirilmesini sağlamıştır.

Bingöl Müftülüğü Hutbeler

Aynı zamanda 360 hacı adayına aşı vurularak herhangi bir bulaşıcı hastalığa yakalanmamaları sağlanmıştır. Hafızlık eğitimini tamamlayan kişilere merasim düzenlenirken, hafızlığın kökleşmesi amacıyla her türlü çalışmanın yapılacağı söylenerek halk bilgilendirilmiştir. Müftülük kutlu doğum haftasında 2 bin kişiye pilav dağıttı; aynı zamanda bu haftada kermes düzenlenerek müftülüğe katkı sağlanmış bulunulmaktadır. Bu kermesten elde edilen gelir ile kuran kurslarında yararlanılacağı belirtilerek gelen maddi katkının nereye gidileceği hakkında halk bilgilendirilmiş oldu.  Bingöl İl Müftülüğü kurumunda şimdiye kadar görev yapmış, emek vermiş birçok müftü bulunmaktadır.

Bingöl Müftülüğü Münhal Kadrolar

İbrahim Hakkı BARAN, Mehmet Necmeddin BİLGİ, Mehmet UYANIK, M. Abdullah TUTAL, Zeki HAYRAN, Hüseyin ŞİMŞEK, Mehmet Ali ÖZ, Hanif BURUN, Yalçın TOPÇU ve Hasan ÇAĞLAR’dır. Müftülük halk için gereken çalışmaları her yıl olduğu gibi düzenli bir şekilde yapmaya devam etmektedir. Bingöl’ün Karlıova ilçesinde kutlu doğum haftasında müftülük kan bağışı etkinliği düzenleyerek insanların birbirlerine katkı sağlamasının güzel bir davranış biçimi olduğunu kavratmaya çalışmıştır.

 

Bingöl Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment