Bingöl Üniversitesi

Bingöl Üniversitesi Taban Puanları

Bingöl Üniversitesi; 26536 sayılı kanun ile 26 Mayıs 2007 tarihinde kurulmuştur. E-Devlet de geçen bilgilere göre üniversite, bilimsel prensipler çerçevesinde, bilim insanı olma düşüncesinden ayrılmadan, sürekli sorgulayan, araştıran, değişime ve gelişime inanmışlık duygusu içerisinde, çevresi ve toplumuyla işbirliği yapan, ideal bir nesil ve ideal bir toplum oluşturmayı hedeflemektedir. Üniversiteye bağlı;  fen-edebiyat, iktisadi ve idari bilimler, ilahiyat, mühendislik-mimarlık, veteriner ve ziraat fakülteleri, fen bilimleri, sağlık bilimleri, sosyal bilimler ve yaşayan diller enstitüleri, beden eğitimi ve spor, sağlık ve yabancı diller yüksekokulları, genç, sağlık, Solhan, sosyal bilimler ve teknik bilimler meslek yüksekokulları bulunmaktadır.

 Üniversite Taban Puanları

Ayrıca rektörlüğe bağlı; araştırma merkezleri, Atatürk ilkeleri ve inkılâp tarihi, enformatik ve Türk dili bölümleri bulunmaktadır. Öğrencilerin barınabilmeleri için devlet yurdu olmayıp yerine özel yurtlar ve istedikleri yerden ev kiralamaları ile tüm ihtiyaçları karşılamaktadır.  Üniversite olarak Mevlana ve Farabi değişim programları yurtiçindeki anlaşmalı okullar ile karşılıklı öğrenciler ve öğretmenlerin belli bir süre için değişimi yapılarak bilgi alışverişinde bulunulması ve kendilerini geliştirme olanakları sağlanmış olmaktadır.

Bingöl Üniversitesi İletişim

Öğrencilerin ders dışında kendilerini geliştirebilmeleri, diğer öğrenciler ile arkadaşlık kurabilmeleri ve boş zamanlarını değerlendirebilmeleri için, futbol, voleybol ve basketbol sahaları, masa tenisi ve tenis kortu öğrencilerin hizmetinde bulunmaktadır. Bingöl Üniversitesi rektörlüğünde; Prof. Dr. Gıyasettin BAYDAŞ 9 Eylül 2008 tarihinden itibaren görev yapmaktadır. Rektörlük 12000 Bingöl adresinde bulunmaktadır.

 

Bingöl Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment