Bitlis Eren Üniversitesi

Bitlis Eren Üniversitesi Taban Puanları

Bitlis Eren Üniversitesi adından da anlaşılabileceği gibi Bitlis’ te Hüsrevpaşa Mahallesi’ nde yer almaktadır. Öğrencilerine sadece eğitim ve öğretim hayatı değil sosyal ve ekonomik olanakları, barınma ve ulaşım olanakları ile de hizmet te bulunmaktadır. Fakültelerini saymak gerekirse: fen edebiyat fakültesi, güzel sanatlar fakültesi, iktisadi ve idari bilimler fakültesi, İslami ilimler fakültesi ve mühendislik – mimarlık fakültesi şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Adayların e devletten de önemli bilgiler elde edebileceğinin hatırlatılması gerekmektedir.

Üniversite Taban Puanları 2013

Üniversitenin fen bilimleri enstitüsü ve sosyal bilimler enstitüsü olmak üzere iki ana başlıkta yüksek lisans olanağı bulunmaktadır. Ayrıca üç tane de yüksekokulu vardır bu yüksekokulları saymak gerekirse beden eğitimi ve spor yüksekokulu, Kanık turizm ve otel işletmeciliği yüksekokulu ve sağlık yüksekokuludur.Bitlis Eren Üniversitesi’nin ayrıca 7 adet meslek yüksekokulu bulunmaktadır. Bu okullar karşımıza Adilcevaz meslek yüksekokulu, Ahlat meslek yüksekokulu, Hizan meslek yüksekokulu, sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu, sosyal bilimler meslek yüksekokulu, Tatvan meslek yüksekokulu ve teknik bilimler meslek yüksekokulu olarak çıkmaktadır.

Bitlis Eren Üniversitesi İletişim

Üniversitenin rektör koltuğunda Prof. Dr. Mahmut DOĞRU oturmaktadır. Tiyatro ve müzikal kulübü, inşaat teknolojileri araştırma kulübü, dağcılık, doğa sporları ve gezi kulübü ve iletişim teknolojileri kulübü başta olmak üzere birçok sosyal öğrenci kulübü vardır. Akademik takvim, uzaktan eğitim ve benzeri bilgiler ise öğrenci işlerinden ve okulun internet sitesinden temin edilebilmektedir. Özellikle son zamanlarda eğitim öğretim materyalleri ve güzel sanatlar sergisi akademik personeller ve öğrenciler tarafından yoğun ilgi görmektedir.

 

Bitlis Eren Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

One thought on “Bitlis Eren Üniversitesi

  1. burcu söyler

    Beü sosyal bilimler meslek yüksekokulu hangi ilçede öğrenebilir miyim ?

Leave a Comment