Bitlis Müftülüğü

Bitlis İl Müftülüğü

İmran KILIÇ, 2010 yılından beri Bitlis İl Müftüsü olarak görevini yerine getirmektedir. Bu görevine, Gaziantep İl Müftü yardımcılığından sonra başlamıştır. Görevini en iyi şekilde yerine getirmesiyle tanınmaktadır. Kurumda tüm çalışanlar, birlikte en güzel hizmetleri vermeye devam etmektedirler. Halkında desteğiyle verilen hizmetler gün geçtikçe ihtiyaçlar doğrultusunda verilmektedir. Bitlis İl Müftülüğü, 49.960 metrekare alan üzerinde 2 binada hizmet vermektedir. Bu alan içerisinde Müftülük Hizmet Binası, Müftülük Eğitim Merkezi, Personel Lojmanları ve Kur’an Kursu bulunmaktadır.

Bitlis Müftülüğü Hıtbeler

İl müftülüğüne bağlı Adilcevaz, Ahlat, Güroymak, Hizan, Mutki ve Tatvan İlçe Müftülükleri bulunmaktadır. 685 kişinin görev yaptığı kurum tüm hizmetlerini büyük bir özen göstererek yerine getirmektedir. Toplumun ihtiyaç duyduğu tüm konularda hizmet verilmektedir. Bitlis İl Müftülüğü internet sitesinde, verilen tüm hizmetler ayrıntılı olarak bulunmaktadır. Umre ve Hac başvuruları da hızlı bir şekilde yapılmaya çalışılmaktadır. Ayrıca tüm dini konularda merak edilenlere anında cevap verilmektedir.

Bitlis Müftülüğü Münhal Kadrolar

Tüm bunlara ek olarak özel dini günlerde de çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Halk bu etkinliklere büyük bir ilgi göstermektedir. Bitlis İl Müftülüğü, hem sahip olduğu kurum binasından hem de internet sitesi üzerinden bilgilendirmelerine ve hizmetlerine devam etmektedir. İhtiyaç duyulan hizmetler hakkına ayrıntılı açıklamalar internet sitesinde bulunmaktadır. Başvurularda izlenmesi gereken yollarda aynı şekilde site üzerinden ulaşılabilmektedir.

 

Bitlis Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment