Boğaziçi Üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesi Taban Puanları

Adı birkaç yılda bir değişe dahi kendisi her yıl yapılan üniversiteye giriş sınavı, çok değil daha birkaç yıl önce konuları aynı kalmak üzere adaylara sorulan soru sayısı ve sistemin basamak sayısı değiştirildi. Yeni sistemde tek sınav yerine iki basamaklı sisteme geçildi; lise yıllarında öğrenilen müfredattan birinci sınıfta işlenilen ders ve konulardan sorumlu olunan sınavın adı YGS iken ikinci adımda öğrenciler sözel, sayısal, dil veya eşit ağırlık bölümlerini seçtiğinde işledikleri konulardan sorulacak olan sorulardan sorumlu olacakları sınavın adı ise LYS olmaktadır.

Üniversite Taban Puanları 2013

Öğrenciler tüm bu sınavları oldukça yüksek bir başarı ile sonuçlandırabilmiş iseler tıpkı diğer aday öğrencilerin de hayallerini süsleyen ve tahminen uzunca bir zamandır hedefledikleri üniversite olan Boğaziçi Üniversitesi’ni kazanabilmektedirler. Elbette bir üniversiteye giriş için yüksek bir puan çok önemli olmaktadır fakat aynı zamanda istenilen ve hedeflenen üniversite hakkında yeterli ve doğru bilgiye de sahip olunması gerekmektedir. Bu konuda e devlet yardımcı olabileceği gibi üniversitelerin internet sitesi de oldukça aydınlatıcı bilgilere sahip olmaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi İletişim

Boğaziçi Üniversitesi fakültelerine değinecek olursak: eğitim fakültesi, fen –  edebiyat Fakültesi, iktisadi ve idari bilimler fakültesi ve mühendislik fakültesi bulunmaktadır. Üniversitenin güney kısmındaki kapısı sadece öğrencilere değil tüm herkese açık bulunmaktadır. Bu da bu üniversiteyi yakından görmek ve hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenciler için gerçekten de çok iyi bir fırsattır. Öğrenciler istedikleri okulu yakından tanımış ve öğrencileri  ile konuşabilme fırsatı elde etmiş olurlar.

 

Boğaziçi Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment