Bolu Müftülüğü

Bolu İl Müftülüğü

1960 doğumlu il müftümüz Mehmet Şahin 1978 yılı imam hatip mezunudur. 17.03.2012 tarihi itibariyle de Bolu İl Müftülüğü görevine atanarak hizmet vermeye başlamıştır. Evli ve şuan dört çocuk babası olan Şahin, Kayseri Yüksek İslam Enstitüsü ve Erciyes Üniversitesinden mezun olmuştur.  İlimize en faydalı hizmeti Aile İrşat Ve Rehberlik Bürosunun bulunmasıdır. Bu sayede merhamet ve saygı çerçevesinde aile temellerinin sağlamlılığı söz konusu edilmektedir. Yalnızca ailenin büyük azaları değil, aynı zamanda çocuklarında geleceği ile alakalı birçok hususta irşat bürolarına başvurulabilinmektedir.

Bolu Müftülüğü Hutbeler

İl müftülüğümüze bağlı en önemli kuruluşlardan biriside Kuran kurslarımızdır. Gerekli evraklar hazırlanarak başvuru sağlanan Kuran kursları her geçen gün yenilenerek gerek kız öğrencilerine gerekse erkek öğrencilerine verim sağlayabilecek en donanımlı ve en yeterli hale gelmektedir. Bolu İl Müftülüğü ile kardeş kurum olarak anılan ve gerçektende il müftülüğümüzün kardeş kurumu sayılan Bolu Diyanet Eğitim Merkezi başkanlıkta görev alabilecek niteliklerde personel yetiştirme amacı ile kurulan bu kardeş kurumlarda müdür, öğretmenler, şef, sayman, kontrol işletmeni, daktilograf, şoför, teknisyen, aşçı, hizmetli olmak üzere birçok eleman görev yapmaktadır.

Bolu Müftülüğü Münhal Kadrolar

Bu kuruma bağlı kursların ve faaliyetlerin en kısa listesi şöyledir; il müftüleri kursu, ilçe müftüleri kursu, vaizler kursu, stajyer müftü ve vaizler kursu, murakıplar kursu, müftülük şefi ve memurları kursu, kuran kursu öğreticileri, imam-hatip kursu,  tahakkuk memurları kursu, müezzinler-kayyımlar kursu, daktilograflar kursu, yardımcı hizmetliler ve yazışma kursudur.

 

Bolu Müftülüğü İçin Tıklayınız.

 
Related posts

Leave a Comment