Borç Bilgilendirme Servisi

Borç Bilgilendirme Servisi Nedir

Borç bilgilendirme servisi gelir idaresi başkanlığının hizmete sunduğu bir hizmettir. Gelir idare başkanlığının resmi internet sitesinden sunmuş olduğu bir sistemdir. Artık vergi borçlarınızı sorgulamak oldukça kolaydır. Bu sistem sayesinde devlete olan bütün borçlarınızı anında ve tek tıkla öğrenebilirsiniz ve aynı şekilde itiraz etmek isterseniz itiraz da edebilirsiniz. Her çeşit hizmeti kolaylıkla yapmanız için gereken her şey yapılmıştır. Borç bilgilendirme servisinde sorgulama yapmadan önce bazı kimlik bilgileri istenilmektedir. Onları şu şekilde sıralayabiliriz.

T.C. Kimlik No

Nüfus Cüzdanı Seri / No *   /

Annenizin/Babanızın/Eşinizin/Çocuğunuzun TC Kimlik Numarası **

Annenizin Kızlık Soyadı İlk Harfi İkinci Harfi

Sitede verilen Güvenlik Kodu

Nüfus Cüzdanının ön yüzünde bulunan seri ve no bilgileri yazılacaktır.

E Devlet Borç Bilgilendirme Servisi

Artık bütün borçlara tek adresten ulaşabileceksiniz. Yani borç bilgilendirme sistemiyle. Sadece kimlik bilgilerinizi kullanarak bütün borçlarınıza ulaşabileceksiniz. Yurt-kur harcı, yargı harcı dâhil bütün borçlarınız gib gov tr adresinde size bir tık uzaklıktadır. Gelir idare başkanlığı internet sitesinde yayınladığı açıklamaya göre artık bütün borçların tek bir yerden bakılacağını açıkladı. Ayrıca Gelir idare sistemi ödeme sıkıntısı oluştuğu takdirde nelerin yapılacağına göre işlem broşürünü de güncellemiştir.

Maliye Borç Bilgilendirme

Bu broşürde, davalar, mal bildirimi, verginin ödenmesi gereken anlaşmalı bankalar hakkında bilgilerde verilmiştir. Bütün kolaylıklar vatandaşlarımızın iyi bir yaşam sürmesi ve aradıkları bilgiyi anında bulmak içindir. Eskiden bir borç bilgisi almak için defalarca farklı adrese gitmeleri gerekirken artık bu sistemle birlikte hiçbir yere gitmesine gerek kalmayıp sadece vatandaşlık numaralar ısıyla devlete ait bütün borçlarını bulma imkânını yakalayacaktır. Gerekli olan tüm bilgiler ve istenilen tüm bilgiler aşama size sorularak en ufak bir sorun çıkmayacak şekilde düzenlenmiştir.

Maliye Borç Sorgulama

Mükemmel olanaklarla geliştirilmiş olan e-devlet sistemiyle birlikte artık kafanıza takılan bir soru kalmayacaktır. Merak ettiğiniz her sorunun cevabı e-devlet sistemindedir. Ödemeniz gereken bir borç var ise veya bir bilgi öğrenmek isterseniz artık evinizden çıkmanıza gerek yok. Sadece interneti açıp birkaç yere tıkladıktan sonra bu bilgileri kolayca edinebilirsiniz. Edindiğiniz bilgilere göre hem kafanızda soru işareti kalmayacak hem de tüm sorunlarınızı kolayca çözebileceksiniz.
Related posts

Leave a Comment